Para GBP/PLN i 30 groszowy ruch. Euro nadal przy 4,75 PLN.

0
Funt szterling

Główne światowe waluty tworzące pary z polską złotówką przeważnie zyskiwały w poniedziałek, 26 września. Najlepiej zaprezentował się ponownie amerykański dolar. Notowania pary USD/PLN przez kilka godzin oscylowały przy 4,95 PLN. Euro postawiło na utrzymanie i wobec złotówki nadal znajduje się przy 4,75 PLN. Para walutowa GBP/PLN natomiast wykonała wczoraj mocny skok notowań. Kurs pary funta do złotego wykonał 30 groszowy ruch. Frank szwajcarski, jako jedyny w relacji do złotego stracił.

Euro zbierze się do wyższych zakresów?

Waluta europejskiej wspólnoty w stosunku do złotego zakotwiczyła się wczoraj, w poniedziałek 26 września wokół 4,75 PLN. Euro w dalszym ciągu znajduje się powyżej zakresu wspierającego potencjalny wzrost. Mowa o przedziale cenowym: 4,71-4,74 PLN. Dopóki para walutowa utrzymuje ten obszar, euro ma realną szansę, aby zebrać się do wyższych zakresów. W zeszłym tygodniu, w czwartek 22 września rynek pary walutowej EUR/PLN bliski był sięgnięcia 4,79 PLN. To właśnie do tego zakresu zmierzać może aktualnie euro w relacji do złotówki.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 27.09.2022

Kurs USD/PLN przy 4,93 PLN we wtorek

Wczoraj, 26 września pisaliśmy o tym, że dla rynku pary walutowej USD/PLN punktem odniesienia dla wzrostu wydają się okolice 4,90 PLN. Rzeczywiście postanowił ten obszar wczoraj sprawdzać. W godzinach popołudniowych wygenerowany został z tego miejsca (okolic 4,90 PLN) wzrost. Notowania pary walutowej wieczorem oscylowały na zakresie 4,95 PLN. Dziś, we wtorek 27 września dolar obniżał od początku swój kurs wobec złotego. Aktualnie kurs pary walutowej USD/PLN znajduje się przy 4,93 PLN.

Funt szterling z 30 groszowym ruchem

W piątek, 23 września na parze walutowej GBP/PLN doszło do mocnej przeceny. Ta kontynuowana była wczoraj, w poniedziałek. Ruch spadkowy wynikał w głównej mierze z ogólnej słabości funta szterlinga. Jednak w poniedziałek nad ranem funt wobec złotego zaczął odrabiać. W ciągu niespełna 8 godzin notowania pary walutowej GBP/PLN wykonały blisko 30 groszowy ruch wzrostowy. Jednak w późniejszych godzinach kurs funta ponownie się obniżył. Dziś, 27 września o godzinie 8:00 za brytyjskiego funta trzeba było zapłacić 5,31 PLN.

Teraz od rynku oczekuje się, aby ten pokazał swoje zamiary wobec obszaru cenowego: 5,35-5,38 PLN. Na ten moment, dopóki funt nie wróci powyżej tego obszaru, liczyć należy się ze spadkiem notowań pary GBP/PLN. W grę wchodzi powrót do 5,26 PLN w najbliższych godzinach.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 27.09.2022

Para walutowa CHF/PLN w strefie cenowej 4,98-5,00 PLN

Frank szwajcarski nie utrzymał ponownie poziomu 5,00 PLN. Para walutowa CHF/PLN postawiła na zejście poniżej 4,98 PLN. Jednak dziś frank zdecydował się na odrobienie strat i powrócił do strefy cenowej 4,98-5,00 PLN. Warto zaznaczyć, że frank w stosunku do złotego może chcieć stabilizować się nadal na tym zakresie.

Podsumowanie

Główne światowe waluty dominują w dalszym ciągu złotówkę. Euro ma szansę dziś powrócić do zeszłotygodniowych szczytów. Handel na parze walutowej GBP/PLN opierać się może na zachowaniu rynku wobec przedziału cenowego 5,35-5,38 PLN.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments