Dolar dalej traci wobec złotego. Frank kosztuje 4,86 PLN.

0

Amerykański dolar w dalszym ciągu pozostaje słabszy wobec złotego. Dziś, we wtorek 13 września patrząc kurs pary walutowej USD/PLN znajduje się poniżej 4,63 PLN. Za euro obecnie płaci się 4,70 PLN. Para GBP/PLN natomiast powróciła powyżej 5,42 PLN. Frank szwajcarski o godzinie 8. kosztuje 4,86 PLN.

Dolar w strefie cenowej 4,60-4,62 PLN

Kurs pary walutowej USD/PLN, czyli notowania amerykańskiego dolara do polskiej złotówki, obniża się w ostatnich dniach. Aktualnie dolar znajduje się w istotnej strefie cenowej, określonej przedziałem 4,60-4,62 PLN.

Teraz od pary walutowej USD/PLN oczekuje się, aby pokazała swoje nastawienie wobec wspominanej strefy. Warto będzie obserwować zatem, czy dolar rzeczywiście zamierza utrzymać obszar 4,60-4,62 PLN. Dopóki rynek broni tego zakresu, dolar ma szansę odbijać do wyższych zakresów.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 13.09.2022

Należy jednak liczyć się z możliwym zejściem rynku poniżej obszaru cenowego 4,60-4,62 PLN. W takim wypadku notowania pary USD/PLN będą miały otwartą drogę do 4,55 PLN.

Kurs EUR/PLN stopniowo niższy

Waluta europejskiej wspólnoty w relacji do złotego od początku września stopniowo obniża swoje notowania. Zauważyć należy jednak, że notowania EUR/PLN nie oddaliły się znacząco od strefy cenowej 4,71-4,74 PLN. Rynek zdaje się szukać pretekstu, aby powrócić do tego obszaru.

Frank powróci powyżej 4,90 PLN?

Szwajcarski frank w stosunku do złotego postawił wczoraj, 12 września na wzrost i powrócił powyżej zakresu średniej. W godzinach wieczornych frank ustabilizował cenę i dziś od rana zyskuje. Po 8. za parę walutową CHF/PLN płaciło się 4,86 PLN.

Obecnie warto będzie obserwować, czy frank szwajcarski powróci do zakresu cenowego 4,90-4,93 PLN. Rynek ma do tego realną sposobność i to nawet w najbliższych godzinach.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 13.09.2022

Notowania GBP/PLN znów powyżej 5,42 PLN

Funt brytyjski dokładnie badał wczoraj istotny obszar cenowy 5,35-5,38 PLN. Utrzymanie tego zakresu miało przyczynić się do odbicia rynku, co faktycznie para GBP/PLN uczyniła. Notowania pary walutowej GBP/PLN znów znajdują się powyżej 5,42 PLN. Funt szterling ma szansę, aby powrócić w najbliższym czasie do poziomu 5,47 PLN.

Podsumowanie

Główne światowe waluty dziś odbijają względem złotówki. Najlepiej wychodzi to jak na razie frankowi szwajcarskiemu i funtowi szterlingowi. Dolar amerykański aktualnie walczy o utrzymanie ważnej strefy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments