Dalsze obostrzenia zostaną zniesione jeszcze w tym miesiącu?

0
wprost najbogatsi

– Jeżeli sytuacja nadal będzie pozytywna, to będziemy planowali kolejne złagodzenie obostrzeń; jeżeli się pogorszy, będziemy musieli wrócić do poprzednich regulacji w tym zakresie – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że jest szansa, że odmrażanie gospodarki będzie kontynuowane jeszcze w tym miesiącu.

Morawiecki: będziemy znosić obostrzenia

Szef rządu, gdy został zapytany na wtorkowej konferencji prasowej, czy jeszcze w tym miesiącu możliwe jest nowe poluzowanie obostrzeń związanych z epidemią Covid-19, powiedział, że wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

Dowiedzieliśmy się, że rząd obserwuje parametry związane z epidemią: liczbę zakażeń, liczbę zgonów, liczbę zajętych łóżek covidowych, w tym łóżek respiratorowych. „Ale również (obserwujemy) sytuację wokół nas: rozwój ekspansji zmutowanego wirusa brytyjskiego, zmutowanego wirusa południowoafrykańskiego. Tutaj, z duszą na ramieniu obserwując te parametry, zdecydowaliśmy się w ostatnich trzech tygodniach znieść pewne restrykcje” – dodał Morawiecki.

– Jeżeli ewolucja będzie nadal pozytywna, to owszem, będziemy planowali zmiany w kierunku kolejnego złagodzenia obostrzeń. Ale musimy mieć świadomość tego, że jeżeli sytuacja się pogorszy, to niestety, będziemy musieli wrócić do poprzednich regulacji w zakresie obostrzeń pandemicznych, środków zapobiegających rozprzestrzenieniu wirusa – podkreślił premier.

Idziemy w dobrym kierunku

Jak mówił dalej, „na razie wydaje się, że idziemy dobrym, wyważonym środkiem”.

– Z duszą na ramieniu mogę powiedzieć, że mam nadzieję na to, że to luzowanie nastąpi, ale na pewno nie możemy tego obiecać na 100 procent – dodał. – Na razie wydaje się, że idziemy dobrym, wyważonym środkiem, ale trzymajmy rękę na pulsie i z duszą na ramieniu mogę powiedzieć, że mam nadzieję na to, że to luzowanie nastąpi, ale na pewno nie możemy tego obiecać na 100 proc. – powiedział.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments