Warren Buffett od lat z dużą niechęcią mówi o bitcoinie. Nazwał kiedyś kryptowalutę „trutką na szczury” i sugerował, że kupują ją ludzi głupi. Jeszcze nieco ponad rok temu krytykował też złoto, a niedawno okazało się, że skupił akcje spółki, która wydobywa kruszec. Czy z BTC będzie tak samo?

Warren Buffett powinien kupić BTC, ponieważ…

bitcoinWspółzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, uważa jednak, że istnieją trzy powody, dla których legendarny inwestor i zaciekły krytyk kryptowalut powinien kupić bitcoiny.

W liście do inwestorów Pompliano napisał, że Buffett – i domyślnie w zasadzie każdy inwestor – powinien kupić BTC.

Warren Buffett i jego zespół zasadniczo zdecydowali się sprzedać akcje banków i zacząć zdobywać ekspozycję na złoto. To kompletny zwrot o 180 stopni z perspektywy, którą Buffett publicznie deklarował od wielu lat, kiedy bagatelizował wartość złota i chwalił się perspektywami banków – tłumaczy Pomp.

Przywołuje on tutaj zakup przez Buffetta akcji Barrick Gold, która to spółka jest drugą co do wielkości firmą wydobywczą na rynku kruszców. Do tego, co dodaje pikanterii tej inwestycji, „Wyrocznia z Omaha” sprzedawała równocześnie akcje Goldman Sachs i część udziałów Wells Fargo i JP Morgan.

Bitcoin jest lepszy od złota?

Pompliano uważa, że bitcoina jest warty inwestowania, bowiem fakt ograniczonej podaży sprawia, że jest nawet lepszą inwestycją niż złoto, którego ostatecznej podaży nie znamy. Do tego dochodzi fakt, że BTC jest prostsze do transportu: prościej jest np. uciekać z kluczem prywatnym niż monetami czy ciężkimi sztabami.

Jeśli chodzi o podzielność, Pompliano mówi, że bitcoin również wygrywa z kruszcem, ponieważ jako zasób można go natychmiast podzielić na mniejsze jednostki zwane satoshi.

Dyrektor wykonawczy Morgan Creek Digital twierdzi, że szef legendarnego Berkshire powinien zainwestować 5 – 10 proc. swoich środków w bitcoiny.

Czy Buffett posłucha go i kupi BTC? To wątpliwe, ale warto dodać, że Wall Street coraz mocniej przekonuje się do krytowalut. Wielu sugeruje, że kolejna bańka na cyfrowych aktywach będzie oparta na kapitale do dużych inwestorów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments