Dziś, 25 sierpnia, na rynku NewConnect zadebiutowała spółka genXone. Działa w branży biotechnologicznej i w ofercie posiada testy na Covid. Prowadzi też prace dot. szczepionki.

Akcje genXone

Zarząd giełdy zadecydował, że do obiegu trafi 3 mln 295 tys. akcji czterech serii. Wartość nominalna każdej akcji to jeden złoty. Wycena spółki znajduje się na poziomie 22,7 mln zł. W akcjonariacie genXone znajdują się m.in. dwa giełdowe podmioty – Medcamp (13,26 proc. udziałów) oraz Carpathia Capital (7,68 proc.).

Wchodzimy na rynek kapitałowy, gdyż jest to naturalny krok rozwoju dla naszego biznesu. Mamy już solidnie zbudowaną strukturę firmy i aktywności, które systematycznie budują nasze przychody. Mamy też atuty, które docenią inwestorzy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) – twórcy technologii sekwencjonowania nanoporowego oraz licencję umożliwiającą jej komercyjne wykorzystanie. Od marca nasz zespół Laboratorium Diagnostyki Molekularnej realizuje testy identyfikujące koronawirusa SARS-CoV-2. Wykonaliśmy już prawie 30 tysięcy takich badań. Mamy stabilną sytuację finansową, dzięki czemu mogliśmy zainwestować w prorozwojowy sektor badań diagnostycznych – mówi dr Michał Kaszuba, prezes zarządu spółki.

Testy i szczepionka na koronawirusa

Firma ma ambitne plany dot. walki z epidemią COVID.

Nasz zespół badawczy realizuje projekt, który może pomóc w walce z pandemią. W jego ramach poznajemy genom koronawirusa SARS-CoV-2, wykorzystując do tego sekwencjonowanie nanoporowe. Dzięki temu dowiadujemy się, jakie pochodzenie ewolucyjne i geograficzne mają koronawirusy wykrywane w naszym laboratorium molekularnym. Może być to podstawą do śledzenia pandemii i jej przeciwdziałaniu. Poznaliśmy już 17 genomów koronawirusa, a w kolejce czekają kolejne – mówi prezes Kaszuba.

Spółka przeprowadza też testy wykrywające obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przy użyciu tzw. metody Real Time RT-PCR. W przygotowaniu jest też projekt polegający na stworzeniu i wyposażeniu mobilnego laboratorium diagnostycznego 2. klasy bezpieczeństwa „BSL-2” w pawilonie. Dzięki temu możliwa będzie instalacja laboratorium w dowolnym miejscu. Warunkiem będzie tylko dostęp do mediów oraz Internetu. Szacowany koszt jednego takiego laboratorium ma wynieść ok. 750 tys. zł netto.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments