Sytuacja na giełdach nie oddaje w pełni tego,  co dzieje się w realnej gospodarce. Mimo ewidentnego kryzysu gospodarczego, na parkietach widać zieleń. Co się dzieje? Czy giełda na dobre oderwała się już od gospodarki? Czy może to tylko kojąca cisza przed burzą? Na takie pytania starał się odpowiedzieć gość Piotra Gembarowskiego dr Maciej Jędrzejak.

Rajd św. Mikołaja

Bardzo często w kontekście grudnia mówi się o tzw. „rajdzie św. Mikołaja”. Przejażdżkę świętego widać na parkiecie i w tym roku. Zdaniem gościa Piotra Gembarowskiego, dziś widzimy „rajd okraszony szczepionką” na COVID-19.

Jak podkreśla dr Jędrzejczak, sytuacja na rynkach to dziś efekt pozytywnych wieści dot. wprowadzania na rynki szczepionek na koronawirusa. I faktycznie, te mogą pojawić się w brytyjskich placówkach medycznych już w tym tygodniu.

Mamy też pozytywne wiadomość płynące z Kongresu – dodaje. Jego zdaniem pakiet stymulacyjny w USA może zostać przegłosowany jeszcze w tym roku i przełoży się na ożywienie na rynkach początkiem 2021 r.

Co dalej? Jego zdaniem teraz możemy „cieszyć się tym, co mamy”, ale w tle czai się jednak korekta.

Polski złoty straci na wartości?

Dalej podkreśla, że na razie polski złoty trzyma się dobrze, ale w 2021 r. będzie gorzej i będzie to efektem działań polityków. Ma nas też czekać wyższe bezrobocie czy wyższa inflacja.

– Baza inflacyjna jest bardzo wysoka. (…) W tym momencie odczyt uspokaja, ale koszyk życia polskiego obywatela jest znacznie wyższy niż 2-3 lata temu – powiedział dr Maciej Jędrzejak.

Do tego mogą dojść problemy dot. retorycznego konfliktu Polski z UE, co może przestraszyć inwestorów.

Z wywiady dowiesz się też:

– JAKIE SĄ PROGNOZY NA GRUDZIEŃ PO LISTOPADOWYCH WZROSTACH

– W XI 2020 WIG20 WZRÓSŁ O 20,7%. WKRÓTCE BĘDZIE JAKAŚ KOREKTA CZY DALSZE WZROSTY?

– CZY OSTATNIE WZROSTY NA GIEDACH NIE SĄ POMPOWANIEM SPEKULACYJNEJ BAŃKI?

– SKORO FED NADAL MA DRUKOWAĆ PIENIĄDZE, CO MOŻE POWSTRZYMAĆ DALSZE WZROSTY?

– JAK RYNKI ZAREAGUJĄ NA EWENTUALNE WETO FUNDUSZY UNIJNYCH PRZEZ POLSKĘ I WĘGRY?

– ZA 8 DNI PREMIERA CYBERPUNKA 2077. CO Z KURSEM CD PROJEKT DO 10 GRUDNIA?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments