Gościem Piotra Gembarowskiego był niedawno dr. Kamil Gemra, ekspert ds. giełdy z Inner Value i Domu Maklerskiego INC S.A. Tematem rozmowy była głównie sytuacja na GPW. Podjęto jednak też kwestie lockdownu i akcji Allegro oraz CD Projektu.

Kurs GPW?

Tematem wywiadu była sytuacja na polskiej giełdzie. Gość Piotra Gembarowskiego zauważył w trakcie rozmowy, że dziś w naszym kraju wprowadzany jest „pełzający lockdown” i że choć „główne indeksy mogą spaść”, kolejne etapy zamrażania gospodarki mogą być właściwie szansą dla części spółek, np. gamingowych. Dodał jednak, że jednocześnie część branż może upaść. Uspokajał jednocześnie, że lockdown może być już po części wliczony w wyceny niektórych akcji.

Pomiędzy Allegro a CD Projektem

W trakcie wywiadu (całość do obejrzenia poniżej) pojawił się też temat CD Projektu i Allegro. Ta druga spółka, która niedawno weszła na GPW, sprawiła, że na rynku pojawiło się wielu nowych inwestorów, którzy dotąd nie grali na giełdzie. Do tego przykład IPO tej spółki niejako odczarowało giełdę, bowiem pokazał, że na tej ostatniej, jak podkreśla dr Gemra, „można zarobić”.

Problemem CD Projektu jest zaś to, że nie wiemy dziś, jaką grą będzie „Cyberpunk 2077” i to czy jako produkt spełni ona oczekiwana inwestorów. Warto pamiętać, że premiera produkcji była już parę razy przekładana, a niedawno ogłoszono nawet, że spółka musi wprowadzić u siebie tzw. crunch, by dokończyć planowaną od dawna grę. Wcześniejsza produkcja CD Projektu – „Wiedźmin 3” wraz z dodatkami – była międzynarodowym hitem, który był przez wielu recenzentów nazywany „najlepszą grą na świecie”.

Z wywiadu dowiesz się też:

– CZY OSTATNI SPADEK PGNiG TO POCZĄTEK POWAŻNIEJSZYCH PROBLEMÓW?

– SYTUACJA NA GPW: CISZA PRZED BURZĄ?

– CO BĘDZIE, JEŚLI ZNÓW NASTĄPI LOCKDOWN? ZNÓW ZYSKA GAMING I MERCATOR?

– ZARZĄD MERCATORA CHCE KUPOWAĆ AKCJE WŁASNE

– CZY CHERRYPICK GAMES TO BĘDZIE KOLEJNA GRATKA DLA INWESTORÓW?

– SKĄD SPADEK HARPER HYGIENICS

– GIEŁDA POMIĘDZY ALLEGRO A CYBERPUNKIEM. KTO WYGRA?

– W JAKIM KIERUNKU BĘDZIE PODĄŻAĆ KURS ALLEGRO?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments