Mimo wpadki dot. niedopracowania nowej gry, CD Projekt może być zadowolony. Firma szacuje, że do 20 grudnia włącznie gracze kupili ponad 13 mln sztuk „Cyberpunk 2077” – podano w komunikacie. Analitycy, z którymi rozmawiał PAP Biznes, szacują zaś, że sprzedaż gry przed świętami Bożego Narodzenia wzrośnie do nawet 16,4 mln kopii.

CD Projekt liczy zyski

„W oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje się, że do dnia 20 grudnia włącznie, gracze kupili ponad 13 milionów sztuk gry Cyberpunk 2077. Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. „sell through”, pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji „Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez spółkę” – napisano w komunikacie spółki.

Zarząd CD Projektu wcześniej ogłosił, że spółka przedstawi pierwsze dane o sprzedaży gry przed świętami Bożego Narodzenia. Już jednak 10 grudnia poinformowano nas, że w ramach przedsprzedaży złożono zamówienia na ponad 8 mln kopii gry.

Kontrowersje

Gra była jedną z najbardziej wyczekiwanych na rynku. CD Projekt stał bowiem za „Wiedźminem 3”, czyli bestsellerem sprzed dekady. Niestety oczekiwania okazały się zbyt duże, bowiem gra jest niedopracowana. A dokładniej: źle działa na słabszym sprzęcie.

„Cyberpunk 2077” zadebiutował bowiem od razu na na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz usługach streamingowych Stadia i GeForce Now. Gracze szybko zauważyli, że w wersjach na PlayStation 4 i Xbox One są liczne błędy. Te dotyczyły np. problemów z zapisem, niskiej sztucznej inteligencji uczestników ruchu ulicznego czy często zdarzających się w tego typu produktach bugach dot. np. przenikania przez przedmioty. Gra wspaniale prezentuje się jednak na lepszych PC.

Efektem kontrowersji była decyzja o tym, że gra tymczasowo jest wycofywana z PlayStation Store. Microsoft, producent konsol Xbox, podał zaś, że każdy posiadacz gry w wersji cyfrowej kupionej w Microsoft Store, może liczyć na pełny zwrot kosztów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments