Dzień Inwestora Indywidualnego

Coinbase mocniej wkracza do Afryki

Udostępnij

Coinbase rozpoczęło współpracę z Yellow Card, umożliwiając klientom w Afryce większy dostęp do USDC.

Coinbase w Afryce

Giełda kryptowalut Coinbase nawiązała współpracę z Yellow Card, aby rozszerzyć dostęp do swoich produktów w 20 krajach afrykańskich, koncentrując się na zwiększeniu dostępu do USD Coina.

Nasze nowe partnerstwo […] pomoże zapoczątkować nowy trend w historii pieniądza, zapewniając milionom użytkowników dostęp do USDC oraz szybkich, niezawodnych i tańszych transakcji w naszej zdecentralizowanej, otwartej bazie L2 za pośrednictwem zarówno produktów Coinbase, jak i Yellow Card” – stwierdziło Coinbase w oświadczeniu z 11 stycznia.

Dyrektor generalny Yellow Card, Chris Maurice, powiedział portalowi Cointelegraph, że partnerstwo obejmuje integrację Coinbase z szynami płatniczymi Yellow Card w Afryce, aby klienci mogli mieć łatwiejszy dostęp do USDC. Oprócz USDC dojdą do tego i inne kryptowaluty i stablecoiny obsługiwane przez Coinbase.

Na stronie internetowej Yellow Card znajduje się lista 20 krajów, w których nowa usługa już działa. Są to m.in. Nigeria, Republika Południowej Afryki, Botswana, Ghana, Kenia i Tanzania. Coinbase zauważyło, że w wielu z tych krajów notowana jest wysoka inflacja i ich mieszkańcy są uzależnieni od przekazów pieniężnych. Partnerstwo z Yellow Card zaoferuje bardziej opłacalny ekonomicznie sposób przeprowadzania transakcji w regionie.

Maurice jest przekonany, że partnerstwo ułatwi handel wielu Afrykanom na całym kontynencie. „Stablecoiny takie jak USDC rozwiązują rzeczywiste problemy prawdziwych ludzi i firm na kontynencie” – podkreślił Maurice w oświadczeniu z 11 stycznia.

Maurice powiedział wcześniej Cointelegraphowi, że najczęstszymi przypadkami użycia kryptowalut w Afryce są płatności międzynarodowe, wysyłanie pieniędzy do przyjaciół i rodziny oraz „chronienie pieniędzy przed inflacją” „Krypto rozwiązują rzeczywiste problemy z bankowością i walutami na kontynencie i nie jest to kasyno, jak czasami na Zachodzie”, dodał.

Według portalu BitcoinAfrica.io Republika Południowej Afryki (RPA), Nigeria, Zimbabwe, Kenia i Ghana to pięć krajów w Afryce, gdzie zachodzi największa adopcja BTC. Republika Środkowoafrykańska stała się zaś pierwszym krajem afrykańskim, który uznał bitcoina za prawny środek płatniczy.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również