Dziś bitcoin (BTC) kosztuje już blisko 30 000 USD. Tym samym zamyka ten rok rekordowo wysoką ceną. Zdaniem ekspertów to jednak dopiero początek hossy, jaką zobaczmy w 2021 r.

Bitcoin po ok. 30 000 USD

Druga połowa 2020 r. należała do bitcoina. Ostatecznie kryptowaluta zamyka ten okres nowym rekordem. Za 1 BTC płaci się ok. 29 000 USD (najwięcej płacono kilka godzin temu 29 300 USD). Przez sieć płatniczą cyfrowej waluty przelało się w czasie ostatnich 24 h ok. 252,37 miliardów USD. Inne wskaźniki, takie jak wielkość nieprzetworzonych transakcji czy opłat transakcyjnych, również sugerują ogólną zwiększoną aktywność w sieci bitcoina.

Mało tego, portfele zawierające zarówno duże, jak i małe salda BTC również nadal rosną do nigdy wcześniej nie widzianych poziomów.

Kolejny dowód hossy? W Google Trends odnotowano najwyższe zainteresowanie hasłem „Bitcoin” od lutego 2018 roku.

Nie wiemy, co czuje dziś najsłynniejszy inwestor na świecie, Warren Buffett, ale 30 grudnia łączna wartość wszystkich bitcoinów przekroczyła nawet poziom kapitalizacji rynkowej Berkshire Hathaway, którym ten zarządza. Przypomnijmy, że jeszcze ok. 3 lata temu Buffett przyrównał BTC do „trutki na szczury do kwadratu”. Teraz może żałować, że nie zainwestował w tę „truciznę”.

Ether nadal osiąga lepsze wyniki

Sukcesy bitcoina nadal bledną w porównaniu z wynikami etheru, kryptowaluty Ethereum. Jak pokazują dane liczbowe, para ETH / USD zdrożała w tym roku o 500 proc. W porównaniu z marcowymi minimami, wyniki są jeszcze lepsze.

W serii tweetów Bobby Ong, twórca popularnej strony z danymi cenowymi Coingecko, przedstawił swoje prognozy dotyczące rynku kryptowalut w 2021 r. Jest optymistą zwłaszcza w kwestii ETH. Ma jednak też pewne obawy natury technologicznej.

– ETH przekroczy 1 500 USD, napędzane głównie przez DeFi. Opłaty za gas ponownie gwałtownie wzrosną i uwydatnią problemy [sieci] ze skalowalnością – zauważył.

W przypadku bitcoina Ong przewiduje, że kryptowaluta zdrożeje do aż 100 000 USD. W kwestii etheru inni analitycy także są przekonani, że cyfrowa waluta będzie mocno drożeć. Padają nawet tak absurdalne z pozycji obecnej ceny prognozy jak 9 000 USD za 1 ETH.

Poprzedni artykułŚwięta i dni wolne w 2021 roku
Następny artykułGPW zatwierdziła dokument informacyjny Incuvo
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments