Bitcoin ponownie powyżej 10 tys. USD! Wzrosty dotrą do 100 tys. USD?

161

Bitcoin od dłuższego czasu poruszał się w trendzie horyzontalnym. Tendencja ta trwała tak długo, że doszło do niemal pełnego zwężenia trójkąta równoramiennego. Tydzień temu, 21 lipca br. pojawiła się jednak silna reakcja popytowa, wskutek której cena BTC pokonała linię tendencji spadkowej będącą górnym ograniczeniem tej formacji, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszej aprecjacji BTC.

Bitcoin wzrósł w ciągu tygodnia o ponad 13 proc.

Na przestrzeni ostatnich dni, cena BTC pokonała trzy horyzontalne opory w wysokości 9 450 USD, 9 700 USD oraz 10 000 USD. Fakt ten sprawił, iż obecnie znajduje się ona na najwyższym poziomie od początku czerwca br.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby wzrosnąć do 10 400 USD. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolic 13 000 USD.

Cena BTC może wzrosnąć do nawet 100 tys. USD

Zdaniem Tuura Demeestera, dyrektora IT odpowiedzialnego za stan, rozwój i wdrożenia technologii informacyjnych w Adamant Capital, Bitcoin zbliża się do przełomu.

– Nie wiem, czy impreza się skończyła… Mogę się mylić, ale myślę, że Bitcoin powoli przygotowuje się do dużego ruchu, za którym podążą niektóre alty – wskazał.

Jego zdaniem Bitcoin może osiągnąć cenę między 50 a 100 tys. dolarów za monetę. Czynnikiem determinującym tak znaczną aprecjację BTC miałby natomiast być masowy dodruk pieniędzy przez banki centralne oraz instytucjonalna adopcja kryptowalut.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments