Strateg z rynku kryptowalut, który w zeszłym roku ostrzegał przed dużą korektą na bitcoinie (BTC), powraca z kolejną odważną prognozą. Mówi, że BTC przekroczy 280 000 USD. Wcześniej wydarzy się jednak coś tragicznego.

Bitcoin zaliczy bańkę i zacznie długą bessę

Dave the Wave, bo o nim mowa, zwraca uwagę na prognozę przedsiębiorcy i inwestora z rynku bitcoina Boba Loukasa. Uważa on, że „do tej pory kryptofinanse pozostają wyśmiewanym i mało znanym rynkiem na obrzeżach rynków finansowych.” Mimo tego, „w pobliżu szczytu następnej wielkiej bańki na kryptowalutach, kapitalizacja rynkowa osiągnie poziomy ostrzegawcze”

Dave przewiduje dalej, że po następnej hossie dot. bitcoina, która jego zdaniem właśnie trwa, kryptowaluta rozpocznie „solidną korektę” przed ponowną bańką, w czasie której osiągnie cenę 280 000 USD. Ma mieć to jednak miejsce dopiero pod koniec 2027 roku.

W perspektywie krótkoterminowej Dave prognozuje, że korekta bitcoina może dobiegać końca, ponieważ wskaźniki techniczne pokazują bycze sygnały.

 

Strateg bacznie obserwuje również wyniki wybranej grupy altcoinów, do których należą Ethereum (ETH / USD), Chainlink (LINK / USD), Cardano (ADA / USD), NEO (NEO / USD), Monero (XMR / USD) i Tezos (XTZ / USD).

Ethereum gotowe na hossę

Dave porównuje długoterminowe wykresy ram czasowych etheru i bitcoina (BTC / USD). W ten sposób, według niego jako tradera, można wywnioskować, że ETH jest gotowe do wystrzału kursu.

Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się 11 540 USD, czyli ponad 7 proc. więcej niż wczoraj. Z kolei 1 ETH kosztuje 386 USD, co przekłada się na skok ceny o aż 9,5 proc.

Kryptowaluta za 1 mln USD?

Prognoza Dave’a jest bardzo pesymistyczna. Raoul Pal, założyciel i dyrektor generalny Global Macro Investor, przewiduje, że w kryptowalutę zaczną inwestować teraz różne fundusze instytucjonalne. To zaś sprawi, że za jednego bitcoina będziemy płacili aż 1 000 000 USD i to w ciągu najbliższych 5 lat.

– Tak, myślę, że to [1 milion USD za 1 BTC] jest realne. Z tego, co wiem od wszystkich instytucji i wszystkich ludzi, z którymi rozmawiam, wynika, że ​​wchodzi w to ogromny kapitał. To ogromna kupa pieniędzy. (…) [BTC] jest na ekranie radaru wszystkich i pracuje nad tym wielu mądrych ludzi – tłumaczył biznesmen.

Więcej na temat jego wizji przeczytacie tutaj.

Poprzedni artykułT-Bull pozyskał inwestora i rozszerzy dotychczasową działalność na rynku gier mobilnych o symulatory na PC i konsole
Następny artykułGPW: Allegro zastąpi mBank w indeksie WIG20
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments