T-Bull pozyskał inwestora i rozszerzy dotychczasową działalność na rynku gier mobilnych o symulatory na PC i konsole

Informacja prasowa

469

T-BullWrocławski deweloper z rynku regulowanego GPW podpisał umowę ramową z inwestorem, dotyczącą współfinansowania 5 produkcji gier symulatorowych na platformy PC i konsole.

Zgodnie z zapowiedziami z początku października br., kiedy T-Bull podpisał list intencyjny z inwestorem, zawarta została umowa ramowa z inwestorem na produkcję pięciu symulatorów. Pierwsze zapowiedzi gier powinny ukazać się na platformie Steam jeszcze w tym roku, a kolejne na początku przyszłego.

W ramach umowy inwestor zobowiązał się do współfinansowania gier w zamian za udział w dochodach generowanych przez poszczególne projekty. Do każdego projektu zostanie podpisana umowa wykonawcza precyzująca budżet, harmonogram i opis projektu.

Podpisanie umowy z inwestorem to ostateczne potwierdzenie intencji wyrażonych wcześniej w liście intencyjnym – mówi Damian Fijałkowski, współzałożyciel i CTO studia T-Bull.

Chcemy dywersyfikować źródła przychodów Spółki i w pełni wykorzystać potencjał społeczności graczy. Zwłaszcza, że różne urządzenia – mobile, PC, konsole – dają inne możliwości komercjalizacji projektów. Szczegóły zaprezentujemy wkrótce w formie aktualizacji naszej strategii rozwoju na najbliższe lata. – dodaje Damian Fijałkowski – Rozwijając się nadal na rynku gier mobilnych, chcemy poszerzyć grono naszych fanów o graczy PC i konsolowych, a nasze portfolio o gry, które w pełni pokażą nasze możliwości graficzne i programistyczne. Pierwsze projekty zamierzamy zrealizować w popularnym dzisiaj, szerzej niż kiedyś rozumianym, gatunku symulatorów. Chcemy jednak wzbogacić go o elementy z innych kategorii gier.

T-Bull S.A. – Informacje o firmie

T-Bull S.A. To polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. Firma ma w portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych. Łączna liczba pobrań gier wyprodukowanych we wrocławskim studio przekroczyła już 500 milionów. Zespół deweloperski T-Bull specjalizuje w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych. Akcje spółki od 29 sierpnia 2018 r. notowane są na parkiecie głównym GPW.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments