Bill Gates podał datę końca pandemii

0
koronawirus

Bill Gates uważa, że świat wróci do normalności do końca 2022 roku. Na antenie Sky News powiedział, że warunkiem jest jednak nadwyżka szczepionek przeciwko COVID-19 i pomoc krajów bogatych dla biedniejszych.

Pandemia dobiega końca

Jeżeli szczepionka Johnson & Johnson zostanie zaakceptowana, niektóre z bogatych krajów, w tym Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, osiągną wysoki poziom szczepień już tego lata – powiedział Bill Gates. – Pod koniec 2021 r. i do 2022 r. szczepionki dotrą do całego świata, więc nie wykorzenimy tej choroby, ale będziemy w stanie sprowadzić ją do bardzo małej liczby do końca przyszłego roku – dodał.

Jego zdaniem kraje z wysokim wskaźnikiem rozpowszechnienia szczepionek, np. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, powinny za kilka miesięcy zapewnić dostęp do nich krajom rozwijającym się, typu RPA czy Brazylia. Dodał, że fakt, że w Wielkiej Brytanii i USA szczepieni są już 30-latkowie, a w Brazylii czy RPA nie zaszczepiono wszystkich 60-latków, jest niesprawiedliwe.

Kolejne pandemie

To jednak nie koniec. Założyciel Microsoftu jest zdania, że przygotowanie do przyszłych pandemii powinno być teraz najwyższym priorytetem całego globu. Świat musi uczyć się na popełnionych błędach, aby być przygotowanym na przyszłe wyzwania, uważa Gates. A takim jest też, jak dodał, na przykład zmiana klimatu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments