Bezpieczny Kredyt 2% – złożono już ponad 65 tys. wniosków

kredyt

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał w poniedziałek, że w ramach rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2 procent podpisano już ponad 17 500 umów na łączną kwotę w wysokości około 6,934 miliarda złotych. Co więcej, złożono już ponad 63 600 wniosków Bezpieczny Kredyt 2%.

Bezpieczny Kredyt 2% – liczba składanych wniosków ustabilizowała się kredyt

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda podał w poniedziałek, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy działania programu Bezpieczny Kredyt 2% złożono 63 629 wniosków kredytowych i zawarto 17 548 umów na łączną kwotę w wysokości około 6,934 miliarda złotych. Średnia kwota Bezpiecznego Kredytu 2% to obecnie 395 100 PLN.

Wiceprezes Związku Banków Polskich Agnieszka Wachnicka podała natomiast, że “kolejny tydzień z Bezpiecznym Kredytem 2% przynosi pewną stabilizację liczby składanych wniosków”. W tygodniu od 29 września do 5 października złożono ich bowiem 3870. Co więcej, przez omawiane 7 dni w ramach tego programu zawarto 2881 umów kredytowych.

Minister Rozwoju i Technologii ocenił, że “po trzech miesiącach śmiało można powiedzieć, że program Pierwsze Mieszkanie okazał się sukcesem, co potwierdzają najnowsze statystyki”.

Waldemar Buda stwierdził ponadto, iż „żaden z programów mieszkaniowych uruchomionych po 1989 roku nie przyniósł tak wymiernych efektów w tak krótkim czasie, co muszą przyznać nawet najwięksi sceptycy. To program, który idealnie trafił w potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa”.

Obecnie Bezpieczny Kredyt 2% oferuje już 12 banków: Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao SA, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, mBank, PKO Bank Polski, SGB-Bank i Banki Spółdzielcze Zrzeszone z SGB-Bankiem, VeloBank oraz Wschodni Bank Spółdzielczy w Chełmie.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii dodaje, że kolejny bank deklaruje gotowość do przystąpienia do programu w czwartym kwartale bieżącego roku.

Założono już ponad 3100 Kont Mieszkaniowych bezpieczny kredyt 2

Ponadto, Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał w poniedziałek, iż od 3 lipca do chwili obecnej uruchomiono już 3113 Kont Mieszkaniowych, na których zgromadzono już ponad 10 milionów złotych.

Wiceprezes Związku Banków Polskich Agnieszka Wachnicka poinformowała z kolei, że w tygodniu od 29 września do 5 października uruchomiono 81 Kont Mieszkaniowych. Obecnie Konto Mieszkaniowe oferują trzy banki: Alior Bank, Bank Pekao SA i PKO Bank Polski.

Warto dodać, że Bank Gospodarstw Krajowego jest obecnie w trakcie uzgodnień z kolejnym bankiem.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments