Bezpieczny Kredyt 2% – podpisano już umowy na niemal 1 mld zł

Udostępnij

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał wczoraj, że w ramach rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2 procent podpisano już 2709 umów na łączną kwotę w wysokości prawie 1 miliarda złotych. Co więcej, ponad 32 tysiące osób złożyło już wniosek o Bezpieczny Kredyt.

Bezpieczny Kredyt 2% nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem kredyt hipoteczny

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda w oficjalnym komunikacie podał wczoraj, że w ciągu pierwszych siedmiu tygodni działania programu Bezpieczny Kredyt 2% złożono 32 125 wniosków kredytowych i zawarto 2709 umów na łączną kwotę 996 milionów złotych. Średnia kwota Bezpiecznego Kredytu 2% to 367 517 złotych.

Minister Buda wspomniał również, że w ubiegłym tygodniu Sejm dokonał korekt przepisów dotyczących programu Bezpieczny Kredyt 2 procent. Chodzi o przypadek, gdy Kredyt 2% ma być udzielony w celu nabycia lokalu, w którym kredytobiorca mieszka na podstawie umowy najmu instytucjonalnego z dojściem do własności.

W takiej sytuacji spełnienie kryterium wieku ustala się na dzień podpisania takiej umowy. W efekcie, Bezpieczny Kredyt będzie osiągalny dla osoby, która dziś ma 46 lat, ale w momencie zawarcia takiej umowy najmu nie miała 45 lat. Pozostałe zmiany wprowadzone w nowelizacji stanowią doprecyzowanie regulacji mających na celu wyeliminowanie wątpliwości interpretacyjnych.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przekazało również że obecnie w programie uczestniczy dziewięć banków – Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Pekao SA, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, PKO BP, SGB-Bank, VeloBank, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie i Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Bank Gospodarstwa Krajowego oczekuje obecnie na podpisanie umowy o współpracy przez jeden z banków, a cztery kolejne deklarują gotowość do przystąpienia do programu w trzecim i czwartym kwartale tego roku.

Konta Mieszkaniowe zyskują na popularności

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda przekazał wczoraj także, iż od 3 lipca do chwili obecnej uruchomiono 1331 Kont Mieszkaniowych, na których zgromadzono już blisko 2,6 miliona złotych. bezpieczny kredyt 2

Obecnie Konto Mieszkaniowe oferują trzy banki: Alior Bank, Bank Pekao SA i PKO Bank Polski. Ponadto, Bank Gospodarstw Krajowego jest obecnie w trakcie uzgodnień z kolejnym bankiem.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również