Będą dopłaty do węgla

279

Wkrótce mają zostać przedstawione szczegóły programu wsparcia właścicieli ogrzewających domy węglem – zapowiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski. Program ma ruszyć przed najbliższym sezonem grzewczym.

Dopłaty do węgla

Wiceszef resortu finansów był gościem TVP 1. W czasie wywiadu mówił, że obecnie priorytetem rządu jest stworzenie programów osłonowych dla osób, które najbardziej odczuwają skutki wysokiej inflacji. Z tego też powodu jego resort pracuje nad przedłużeniem tzw. tarcz antyinflacyjnych, dot. m.in. niższego VAT-u i akcyzy na paliwo, a także dla innych nośników energii. Do tego dojdzie stworzenie programu dla właścicieli domów, które ogrzewane są węglem.

Kiedy poznamy szczegóły? Wiceminister twierdzi, że wkrótce. Rządzącym musi się spiezyć, bowiem program musi wystartować przed sezonem jesienno-zimowym.

700+

Niedawno mówiło się też o tym, że w ramach walki ze skutkami inflacją PiS będzie chciało też rewaloryzować 500+. Podniosłoby to dopłaty o 200 zł. Z 500+ wyjdzie nam więc 700+.

Patkowski pytany o ewentualne zwiększenie wartości programu 500+ przekazał, że będzie to analizowane na szczeblach politycznym i rządowym.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller przekazał dziś, że węglowe spółki skarbu państwa mają pracować nad skróceniem łańcuchów dostaw do klientów. Ma to pozwolić utrzymać ceny węgla w ryzach. – Spółki skarbu państwa mają pracować nad skróceniem łańcuchów dostaw i likwidację marż pośredników – powiedział w Polsat News rzecznik rządu

Podczas sobotniej konwencji PiS zapowiedziało zaś pewną formę pomocy osobom, które najbardziej potrzebują wsparcia, przy zakupie węgla.

Socjal, by wygrać wybory?

Widać, że PiS przygotowuje się do kolejnych wyborów do Sejmu i Senatu. Te odbędą się jesienią 2023 r. Zakładając oczywiście, że zostaną zorganizowane zgodnie z planem.

Partia może docelowo tracić poparcie głównie ze względu na obecny kryzys gospodarczy. Inflacja rośnie, ceny paliw są wręcz porażające. Rząd stara się więc – jak widać – rozwijać swoje obietnice socjalne, by tym nadrabiać swoje straty w sondażach. Jak na razie partia jest liderem badań opinii publicznej, co sugeruje, że może jednak – mimo nadziei opozycji – wygrać kolejną elekcję.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments