W sobotę media pisały o tym, że ministerstwo kultury planuje wypłacić polskim artystom i firmom z rynku rozrywki dotacje, które pomogą im przetrwa kryzys. Internautów oburzyło jednak to, że spore kwoty przyznano np. Golec uOrkiestra czy grupie Bayer Full. W odpowiedzi na to Kazik Staszewski, lider Kultu przyznał, że jego zespół nie chce pomocy od rządu. Zbulwersowało to z kolei muzyka Bayer Full, który wyśmiał rockową legendę. Nie spodziewał się jednak efektu swoich słów.

A kto słucha Kultu?

Kult to oczywiście legenda polskiego rocka. Muzycy nie starali się jednak o dotację z ministerstwa, a sam Kazik poprosił tylko swoich fanów, że jeżeli chcą wspomóc grupę, mogą kupić jej ostatnią płytę.

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz. Po drugie, rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy – mówił na Facebooku wokalista.

Ta postawa oburzyła jednak Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full, który powiedział, że Kult to zapomniany zespół.

– Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że „nie chcemy waszych pieniędzy”… Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? – próbował wyśmiać kolegów z branży na antenie Polsatu.

Rekordowy popyt na album Kultu

Muzyk disco polo wywołał tym lawinę: fani Kultu nie tylko wyśmiali go w social mediach, ale zaczęli tłumnie kupować nowe wydawnictwa rockowego zespołu.

Do sprawy odniósł się nawet Jurek Owisiak.

Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości – przyznał na Facebooku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments