Atomic Jelly chce zadebiutować na NewConnect w lutym

523

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zatwierdziła dokument informacyjny Atomic Jelly – spółki z Grupy PlayWay – i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji spółki do obrotu w alternatywnym rynku NewConnect, podała spółka. Atomic Jelly liczy na debiut na NC w lutym br.

W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2 582 500 akcji zwykłych na okaziciela serii A o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Rolę autoryzowanego doradcy pełni Abistema Kancelaria Doradcza.

„Z satysfakcją informuję, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła dokument informacyjny Atomic Jelly. Tym samym nasza spółka jest coraz bliżej debiutu na NewConnect. Aktualnie ustalamy pierwszy dzień notowań. Liczymy na dołączenie do grona spółek publicznych już w lutym. Debiut z pewnością będzie istotnym krokiem w rozwoju naszego studia” – powiedział prezes Bartosz Rakowski, cytowany w komunikacie.

Atomic Jelly produkuje i wydaje gry wideo z gatunku symulatorów. Aktualnie spółka koncentruje się na dwóch produkcjach, których premiery odbędą się jeszcze 2021 roku: „Space Mechanic Simulator” oraz „Truck Mechanic: Dangerous Paths”.

„Wishlisty tytułów budują się dynamicznie. Liczymy na dalsze zainteresowanie naszymi grami. Staramy się dopracowywać w nich każdy szczegół, aby efekt końcowy był zadowalający dla odbiorców” – dodał prezes.

W 2019 roku w ramach kampanii crowdfundingowej spółka pozyskała od inwestorów 2,4 mln zł.

„Aktualnie na zaawansowanym etapie mamy kilka bardzo dobrze dopracowanych i obiecujących preprodukcji. Produkcje będą stopniowo prezentowane już w pierwszej połowie tego roku” – podsumował Rakowski.

Atomic Jelly prowadzi działalność na rynku gier wideo. Celem spółki jest produkowanie i wydawanie oryginalnych gier na komputery, a w przyszłości także tworzenie i wydawanie portów istniejących oraz przyszłych gier na popularne platformy konsolowe, tj. PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments