Kryzys ewidentnie pobudził u artystów ich kreatywność. Nie chodzi jednak o pisanie nowych utworów, a kwestie biznesowe.

The Rolling Stones zaprasza za zakupy

Zespół The Rolling Stones poinformował właśnie o planach otwarcia własnego sklepu. Ten ma być dostępny dla fanów 9 września 2020 roku. Będzie nazywał się No. 9. Adres? Carnaby Street w centrum Londynu. Co będzie można znaleźć w ofercie? Jak nietrudno to sobie wyobrazić, głównie albumy muzyczne grupy, ale też gadżety z jej logiem.

Zespół wyjaśnia idee nowego biznesu w swoim komunikacie:

„Soho zawsze ucieleśniał ducha rock’n’rolla, więc Carnaby Street jest doskonałym miejscem dla naszego sklepu. Jesteśmy przekonani, że ten ekscytujący projekt stworzony przez naszych przyjaciół z Bravado okaże się niezapomnianym przeżyciem dla każdego, kto odwiedzi Londyn.”

To nie wszystko. The Rolling Stones wyda też parę dni wcześniej, 4 września, wersję deluxe płyty „Goats Head Soup” z 1973 roku. W skład boxu wchodzą płyty z niepublikowanymi wcześniej piosenkami, wersje demo klasyków, nagrania koncertowe i inne bonusy. Płyta ukaże się w różnych wersjach w tym 2CD, 4CD, na winylu, kasecie magnetofonowej i w formie cyfrowej. Do tego na rynku pojawi się też specjalna koszulka.

Reedycje dla bogatych fanów

najbardziej dochodowe trasy

To nie koniec tego typu niespodzianek. Artyści w dobie pandemii i kryzysu doszli chyba do wniosku, że skoro nie mogą grać dużych koncertów, muszą zarabiać – jak dekady temu – na wydawnictwach muzycznych.

I tak, już 29 sierpnia premierę ma „S&M 2” Metalliki, czyli płyta gigantów metalu nagrana przy współpracy z orkiestrą symfoniczną. Zespół oferuje nie tylko zwykłe CD, ale też wersje alternatywne: z DVD, winylami i… partyturą z zapisem nut symfonicznych aranżacji klasyków twórców kultowego „Black Albumu”. Oczywiście ceny są adekwatne do zawartości tych zestawów.

Oprócz tego przypominają nam o sobie muzycy Linkin Park. Na początku XXI w. kreatywnie połączyli cięższego rocka z rapem, teraz wkrótce wydadzą reedycję debiutanckiej płyty „Hybrid Theory”.

Podobnie, oprócz wersji CD, na rynku pojawi się „Super Deluxe Box”, w którym znajdziemy krążki DVD z niepublikowanym materiałem video z koncertów z Las Vegas, San Diego, San Francisco oraz festiwalu Rock AM Ring 2001 z Niemczech. W pudełku znajdziecie m.in. CD z remixami i niepublikowanymi piosenkami.

Cena? Niestety, przeliczając na naszą walutę, ponad 1000 PLN.

Wydawnictwo dla zamożniejszych fanów wyda też Scorpions. 3 października na rynku ukaże się limitowany box set „Wind of Change: The Iconic Song”. Zawiera różne wersje tytułowego, klasycznego utworu grupy i masę innych ciekawostek m.in. album ze zdjęciami, zapis nutowy piosenki czy… ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments