Amazon ogłosił właśnie rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w Polsce serwisu Amazon.pl. W efekcie akcje Allegro tracą na wartości.

Amazon.pl

– Od dziś przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon w Polsce oraz globalnie, mogą rejestrować swoje konta po polsku na https://sell.amazon.pl w ramach przygotowań do premiery serwisu – ogłosił dziś Amazon.

O tym, że firma Bezosa pojawi się w pełni w Polsce, plotkowano jednak od lat. Co ciekawe, od dawna w naszym kraju znajdują się jej centra logistyczne, więc logiczną kontynuacją jest pojawienie się w końcu polskojęzycznej wersji portalu handlowego Amazona.

Firma twierdzi, że to przełom dla polskiego rynku.

– Ponad 50 proc. towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach. Obecnie za pośrednictwem Amazon sprzedaje globalnie 1,7 miliona małych i średnich firm, z czego ponad 200 000 przedsiębiorców przekroczyło 100 000 dolarów wartości sprzedaży w 2019 roku – informuje Amazon.

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok – dodał Alex Ootes, wiceprezes spółki ds. rozwoju w UE.

Konkurencja dla Allegro

W momencie podania informacji o pracach nad startem Amazon.pl, notowane na GPW akcje Allegro traciły mniej niż 1 proc. Potem jednak spadki pogłębiły się i to do aż ponad 4 proc.

Trudno jednak dziwić się nerwowości polskich inwestorów. Pod względem wartości giełdowej, Amazon to dziś trzecia największa amerykańska spółka. Jej kapitalizacja rynkowa sięga aż 1,67 biliona dolarów – wyższy wynik notują już tylko Microsoft (1,76 bln USD) oraz Apple (2,41 bln USD).

Założycielem i prezesem Amazona jest Jeff Bezos, dziś jeden z najzamożniejszych ludzi świata. Wartość jego majątku (to głównie akcje Amazona) wynosi 194 mld dolarów. Warto przypomnieć, że parę tygodni temu Bezosa wyprzedził Elon Musk, założyciel Tesli.

Poprzedni artykułDRAGO entertainment złożyło Dokument Informacyjny na GPW
Następny artykułKolizja/wypadek: Ugodę z ubezpieczycielem można zawrzeć mimo woli. Na dochodzenie innych roszczeń będzie już za późno
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments