DRAGO entertainment złożyło Dokument Informacyjny na GPW

Informacja prasowa

298

DRAGO entertainmentDRAGO entertainment – producent i deweloper gier PC – złożył Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W I półroczu br. spółka z rodziny Movie Games planuje debiut na rynku NewConnect. W procesie dopuszczenia akcji do alternatywnego systemu obrotu spółkę wspiera INC S.A. W pierwszej połowie tego roku na rynek trafią trzy produkcje studia w wersji na PC oraz wersja konsolowa Treasure Hunter Simulator.

Złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny, w związku z ubieganiem się o dopuszczenie akcji naszej spółki do alternatywnego systemu obrotu NewConnect. Cierpliwie czekamy na decyzję w sprawie akceptacji Dokumentu przez Giełdę. Liczymy na dołączenie do grona spółek publicznych w I półroczu tego roku – informuje Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

DRAGO entertainment to spółka specjalizująca się w tworzeniu gier typu symulator o różnorodnej tematyce. W lipcu 2020 r., spółka zakończyła procedurę przekształcenia w Spółkę Akcyjną. Kolejnym etapem było przeprowadzenie we wrześniu ub. roku kampanii crowdinvestingowej, w ramach której DRAGO entertainment pozyskało od inwestorów 2 mln zł. Środki z emisji spółka przeznacza m.in. na produkcję nowych tytułów, w tym Winter Survival Simulator. Tytuł inspirowany jest wyprawami znanego podróżnika, Marka Kamińskiego – pierwszego zdobywcy obu biegunów Ziemi. Podróżnik pełni rolę konsultanta na etapie tworzenia projektu. Demo gry zostanie zaprezentowane graczom w lutym, podczas zimowej edycji Festiwalu Gier Steam. Część środków z kampanii crowdinvestingowej przeznaczona została na sfinalizowanie bieżących produkcji studia, zgodnie z przyjętą w 2019 r. strategią spółki. Mowa o Food Truck Simulator oraz Gas Station Simulator.

Oba tytuły trafią do sprzedaży w pierwszej połowie 2021 roku.

Przed premierą pełnej wersji Gas Station Simulator, zaprezentujemy użytkownikom prolog gry, w którym gracze będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. Aktualnie dopracowujemy ostatnie elementy. Wkrótce ogłosimy dokładną datę prologu. – mówi Joanna Tynor. Wishlista symulatora renowacji i rozbudowy zniszczonej stacji benzynowej wynosi ok. 40 tys. zapisów. Premiera prologu gry zaplanowana jest na Q1 2021. Pełna wersja tytułu pojawi się w pierwszym półroczu br.

W pierwszym półroczu br. na rynku pojawi się też wersja konsolowa Treasure Hunter Simulator, z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment. Za porting i wydanie gry w wersji na japońską konsolę Nintendo Switch odpowiada spółka powiązana z Forever Entertaiment – UF Games. Symulator poszukiwacza skarbów od grudnia 2018 r. jest dostępny w wersji na komputery stacjonarne.

Aktualnie spółka pracuje również nad największą autorską produkcją, Red Frost. Akcja gry z elementami FPS/survival toczyć się będzie w trudnych zimowych warunkach po wybuchu nuklearnym w XX-wiecznej Rosji. – Jednym z gatunków gier, w których chcemy się specjalizować, są gry typu survival. To rodzaj gier, który daje odbiorcom szczególnie dużo emocji, z reguły nieosiągalnych na co dzień. Poza naszym flagowym tytułem Red Frost, gracze na Steam mogą dodawać do swojej listy życzeń zapowiedziane przez nas Winter Survival Simulator oraz Miner’s Hell. – dodaje prezes zarządu DRAGO entertainment.

Rynek gier wideo w Polsce obecnie wart jest niemal 2,5 mld zł.

O DRAGO entertainment SA

DRAGO entertainment SA, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

Spółka chce wejść na rynek NewConnect w I połowie 2021 r.

Poprzedni artykułAmazon rozpoczął prace nad uruchomieniem serwisu Amazon.pl
Następny artykułAmazon.pl – tak, Bezos wkracza na nasz rynek
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments