Na polskim rynku pojawił się Amazon. Od 2 marca polscy klienci mogą korzystać już z polskojęzycznej wersji platformy.

Amazon.pl

Na Amazon.pl można znaleźć m.in. elektronikę, książki, artykuły domowe, meble, komputery, artykuły gospodarcze oraz zabawki.

Warto podkreślić, że pierwsze informacje o tym, że portal pojawi się na polskim rynku można było znaleźć w sieci pod koniec stycznia. Pisaliśmy o tym tutaj.

Media spekulowały też, kiedy Amazon.pl dokładnie wystartuje. Podawano datę 7 marca 2021 r. Jednak, jak widać, firma postanowiła szybciej uruchomić polskojęzyczną wersję swojej strony.

Atrakcje i płaności

Jakie atrakcje czekają teraz polskich klientów? Zamówienia powyżej 100 zł mają darmową wysyłkę. Za zakupy na amazon.pl klienci mogą zapłacić kartą kredytową, przelewem zwykłym lub za pomocą Blika. Do tego dochodzą płatności za pomocą karty kredytowej:

  • Visa,
  • Visa Electron,
  • MasterCard,
  • American Express,
  • przedpłacone wersje powyższych kart.

W polskim internetowym sklepie Amazona produkty zostały pogrupowane według 20 głównych kategorii, m.in. odzież, obuwie i akcesoria, dziecko, renowacja domu, komputery, elektronika, gry wideo oraz sport i turystyka.

Amazon w Polsce

Warto dodać, że związki Amazona z Polską są dłuższe. Firma działa bowiem w naszym kraju od aż 2014 roku. Spółka zatrudnia obecnie ponad 18 000 pracowników w aż dziewięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Poprzedni artykułKról Dopalaczy Film planuje emisję crowdinvestingową na Crowdway
Następny artykułBiogo w połowie drogi do zebrania 2,2 mln zł. Komentuje prezes Tomasz Kosowski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments