Alex Jones stracił na dobre 10 000 BTC

Jak kupić Bitcoin

Alex Jones, gospodarz Infowars, nie odpowiedział na quiz składający się z pięciu pytań, które pozwoliłyby mu odzyskać 10 000 bitcoinów, które stracił w laptopie ponad dziesięć lat temu.

Alex Jones nie zdał quizu Maxa Keisera

Dziennikarz Alex Jones stracił szansę na odzyskanie prezentu w wysokości 10 000 bitcoinów, który ponad dziesięć lat temu podarował mu dziennikarz i entuzjasta bitcoina Max Keiser. Ten drugi chciał umożliwić Jonesowi odzyskanie tego prezentu. Warunkiem było jednak odpowiedzenie na pytania dotyczący bitcoina. Jones nie odpowiedział poprawnie ani na jedno z tych pytań.

Pytania, które Keiser zadał Jonesowi, były następujące:

  • Ile łącznie będzie kiedykolwiek istnieć bitcoinów?
  • Jak często zmienia się poziom trudności?
  • Jak nazywa się podstawowy algorytm BTC?
  • Jak często średnio pojawiają się nowe bloki?
  • Czy Craig Wright to Satoshi Nakamoto?

Nie były więc trudne, jeżeli ktoś interesuje się bitcoinem.

Jones otrzymał prezent w postaci 10 000 BTC, gdy cena bitcoina była niższa niż 5 dolarów. Dziś miałby aż 350 milionów dolarów.

Czy ty w ogóle czytasz newsy?


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


W czasie quizu Keiser wielokrotnie okazywał swoją frustrację z powodu braku powagi Jonesa, krytykując jego brak wiedzy.

– W poprzednich latach, kiedy mogłeś siedzieć na tych 10 000 bitcoinów, mogłeś studiować wiedzę o bitcoinie, ale zamiast tego zdecydowałeś się tego nie robić i teraz jesteśmy tutaj – powiedział.

Odnośnie ostatniego pytania Jones założył, że jest to ono podchwytliwe i stwierdził, że Keiser nie da mu 10 000 bitcoinów. Zwłaszcze teraz, gdy cena BTC tak bardzo wzrosła. Keiser powiedział jednak, że każdy, kto czyta wiadomości dot. kryptowalut, mógł odpowiedzieć na piąte pytanie.

– Każdy, kto czyta wiadomości, zna odpowiedź. To było najłatwiejsze pytanie ze wszystkich. Spójrz na swoje biurko, jest zawalone stosami artykułów prasowych, ale czy czytasz którykolwiek z nich? – pytał Jonesa.

Dziś jeden bitcoin kosztuje 34 340 USD, co oznacza skok o 1,1 proc. w skali tygodnia, zaś w skali 24 h kurs spadł o 3 proc.

Ether kosztuje dziś 1796 USD, co przekłada się na spadek o 2 proc. od wczoraj. W skali 7 dni cena niemal się nie zmieniła.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments