Aker, norweska firma inwestycyjna, kupi BTC

0

Aker, notowana na giełdzie norweska firma inwestycyjna, oświadczyła, że ​​zainwestuje w Bitcoina (BTC) i ekosystem blockchaina za pośrednictwem swojej nowo utworzonej spółki zależnej – Seetee. Początkowa kapitalizacja nowego podmiotu wyniesie 500 mln NOK (58 mln USD). Firma „zachowa wszystkie swoje płynne aktywa inwestycyjne w Bitcoinie ”.

Aker inwestuje w BTC

Będziemy hodlerami – przekazał Kjell Inge Røkke, prezes Aker w swoim 23-stronicowym liście do akcjonariuszy. Dodał, że obecnie nie inwestowanie w Bitcoina „może być nieodpowiedzialne, biorąc pod uwagę asymetryczne właściwości zwrotu”. Ponadto, chociaż nie wyklucza, że ​​BTC „może nadal spaść do zera”, może również stać się „rdzeniem nowej architektury monetarnej”.

Jeśli tak [się stanie], jeden Bitcoin może być warty miliony dolarów – dodał.

Seetee początkowo skupi się na m.in. inwestowaniu i posiadaniu Bitcoinów, nawiązaniu współpracy z ważnymi graczami z rynku kryptowalut i kopaniu BTC. Do tego firma doda plan oparty na inwestowaniu w innowacyjne projekty i firmy związane z Bitcoinem i blockchainem.

Seetee nawiązało już współpracę z kanadyjską firmą Blockstream. Współpraca będzie początkowo koncentrować się na kopaniu BTC i projektach dot. łańcucha bocznego sieci kryptowaluty.

Zespół Seetee obsługuje już też serwery płatności BTC typu open source.

Potencjał do zmieniania świata

Według Øyvinda Eriksena, prezesa i dyrektora generalnego Aker, BTC i blockchain „mają potencjał, aby zmniejszyć tarcia w naszym codziennym życiu, zwiększyć bezpieczeństwo naszych gospodarek sterowanych cyfrowo i odblokować nowe modele biznesowe dla innowacji”.

Z kolei Kjell Inge Røkke dodał, że jego firma będzie dążyć do „znacznego zwiększenia” swojej początkowej inwestycji w BTC.

Røkke podkreślił, że ponieważ BTC jest często krytykowane za wysokie zużycie energii elektrycznej, słabą skalowalność i powiązanie ze światem przestępczym, firma „[wierzy], że Bitcoin może być raczej rozwiązaniem niż problemem w przypadku każdej z tych kwestii”.

Jeśli chodzi o inwestycje w ekosystem Bitcoina, prezes powiedział, że jest szczególnie zainteresowany mikropłatnościami i  tym, „w jaki sposób mogą one pozwolić nam uniknąć zarabiania na nazwach użytkowników, hasłach i danych osobowych”.

– Po czterdziestu latach w biznesie nauczyłem się, że zawsze trzeba wypatrywać nowych możliwości – powiedział.

Aker jest przemysłową spółką inwestycyjną, której inwestycje są skoncentrowane na ropie, gazie, energii odnawialnej, tzw. zielonych technologiach, aktywach morskich, biotechnologii morskiej i oprogramowaniu przemysłowym. Jest także największym udziałowcem, bezpośrednio lub pośrednio, w dziewięciu spółkach notowanych na giełdzie w Oslo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments