Akcje Pepco wystrzeliły po komunikacie większościowego akcjonariusza

GPW

Ibex Group, większościowy akcjonariusz Pepco Group, zakomunikował wczoraj, że nie ma zamiaru sprzedawać akcji spółki po obecnej lub zbliżonej do obecnej cenie, a w ramach długoterminowego podejścia może, od czasu do czasu, dokupywać akcje tej spółki.

Informacja ta wywołała prawdziwą euforię wśród uczestników rynku. W efekcie, akcje Pepco Group zyskały w poniedziałek aż 10%. Dziś zaś ich kurs się ustabilizował, w tej chwili drożeją one o 0,2%.

Główny akcjonariusz Pepco jednak nie sprzeda swoich akcji? zagraniczne akcje

W strategii inwestycyjnej dotyczącej Pepco Group, Ibex Group – większościowy akcjonariusz spółki, poinformował, iż “jest przekonany, że akcje Grupy Pepco są obecnie znacząco niedowartościowane i nie ma zamiaru sprzedawać akcji po obecnej lub zbliżonej do obecnej cenie”.

Ponadto, w oficjalnym komunikacie napisano dodał, że „Ibex Group jest skoncentrowane na stałym wspieraniu budowania wartości akcji Pepco Group w okresie najbliższych kilku lat i będzie nadal zarządzać udziałem w akcjonariacie tej spółki w sposób uporządkowany i przemyślany”.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Ibex Group oceniło również, że „Pepco Group jest rynkowym liderem rosnącego segmentu rynku, ma doskonałe marki prowadzące silnie rosnącą działalność oraz ma mocną trajektorię odbicia w zakresie zyskowności. Ibex Group jest przeświadczone, że doświadczone kierownictwo Pepco Group wykorzysta te strategiczne możliwości”.

Mało tego, w strategii inwestycyjnej dotyczącej Pepco Group możemy przeczytać też, że Ibex Group “w ramach długoterminowego podejścia może, od czasu do czasu, dokupywać akcje Pepco Group”.

Na koniec główny akcjonariusz przekazał, że „podejście Ibex Group od wielu lat jest skutecznie realizowane na wielu międzynarodowych rynkach akcji przez dużych prywatnych inwestorów, z takim samym zamierzeniem – osiągnięcia założonych celów w zakresie budowania wartości”.

Obecnie do Ibex Group należy 72,15% akcji Pepco Group, przejętych od upadłego Steinhoff International Holdings.

Akcje mocno w górę

Komunikat większościowego akcjonariusza Pepco Group bez wątpienia został jednoznacznie pozytywnie przyjęty przez inwestorów. W efekcie, mieliśmy wczoraj do czynienia z gigantycznym wzrostem popytu na akcje tej sieci detalicznej.

Ostatecznie, w poniedziałek ich kurs zanotował wzrost rzędu 10%. Dziś natomiast sytuacja na rynku się ustabilizowała w tej chwili akcje Pepco Group pną się w górę o 0,2%.

Wykres akcji Pepco Group

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments