Związek Pracodawców Usług IT nawiązał współpracę z Microsoft

microsoft

microsoftZwiązek Pracodawców Usług IT (SoDA – Software Development Association Poland) i Microsoft ogłosiły nawiązanie partnerskiej współpracy. 107 zrzeszonych w SoDA polskich firm IT, zatrudniających łącznie ok. 12 tysięcy pracowników, otrzyma ze strony amerykańskiego koncernu pomoc w postaci projektów edukacyjnych dla inżynierów oraz wsparcia technicznego i biznesowego w wykorzystaniu rozwiązań chmurowych firmy Microsoft, podano w komunikacie.

„Inwestycja ta będzie stanowić silne wsparcie dla dalszego sukcesu polskich programistów, tworząc możliwości rozwoju kluczowych umiejętności dla około 150 000 pracowników, partnerów i studentów. Microsoft Azure jest usługą, dzięki której zyskają inżynierowie, ale także firmy świadczące swoje usługi na rynkach światowych. Pierwszy region Azure w Europie Środkowo Wschodniej pozwoli zachować najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa, spełnić wymogi związane z lokalizacją danych w Polsce, zapewnić zgodność z przepisami prawa, zwłaszcza w przypadku tych organizacji, które mają specyficzne wymagania dotyczące przechowywania i przetwarzania danych” – powiedział odpowiadający w Microsoft za rozwój technologii Azure na rynku średnich i małych firm Robert Badura, cytowany w komunikacie.

Software Development Association Poland to związek pracodawców z sektora IT, którego celem jest wymiana wiedzy, doświadczeń i nawiązywanie współpracy oraz partnerstw komercyjnych. Służy temu organizacja wydarzeń branżowych, networkingu czy webinarów, a także wsparcie promocyjne i biznesowe. Organizacja istnieje od 2018 roku i do tej pory zgromadziła 107 firm zajmujących się produkcją oprogramowania. Łączny obrót firm członkowskich to 1,5 mld zł. W firmach będących członkami SoDA pracuje około 12 000 pracowników. Dostarczają oni usługi programistyczne do klientów w każdym europejskim kraju, państw Ameryki Północnej, a także Azji, Australii i Afryki.

Microsoft dostarcza platformę rozwiązań, które są dla innych fundamentem do rozwoju. Firma podkreśla, że jej aspiracją w Polsce jest przyczynianie się do powstania Polskiej Doliny Cyfrowej, w której technologia pozwala akcelerować rozwój polskich przedsiębiorstw i organizacji. Jako lider w obszarze cloud computingu, firma nieustannie tworzy nowe usługi i rozwiązania chmurowe oraz mechanizmy AI, które pomagają w transformacji instytucji, przedsiębiorstw oraz całych gałęzi gospodarki. Od ponad dekady firma rozwija platformę chmurową Azure, z której korzysta 95% firm z listy Fortune 500.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments