Jarosław Kaczyński, który został właśnie wicepremierem, musiał ponownie złożyć swoje oświadczenie majątkowe. Ile wynosi dziś majątek lidera PiS?

Oszczędny i skromny Kaczyński

Choć PiS zasłynęło w oczach swoich oponentów „polityką rozdawniczą”, sam lider partii jest chyba dość oszczędny. 6 października posiadał bowiem na koncie 129 000 zł. To o 25 000 zł więcej niż zadeklarował w oświadczeniu, jakie dotyczyło końca 2019 r.

Kaczyński nie gra jednak na giełdzie, nie posiada akcji czy innych papierów wartościowych. Nie skupuje też walut obcych.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował też, że jest w 1/3 jest właścicielem domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych. W nowym oświadczeniu nie wpisał wartości tej nieruchomości, ale w poprzednim dodał, że wynosi ona 1,5 mln zł. Polityk nie posiada innych nieruchomości: mieszkań, działek czy domów.

Brak udziałów

Nowy wicepremier nie jest także udziałowcem w spółkach handlowych, nie prowadzi własnej działalności gospodarczej i nie ma pakietów akcji czy składników majątku o wartości przekraczającej 10 000 zł. Jest jednak przewodniczącym Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, która jest właścicielem spółek Srebrna i Srebrna Media. Z tego tytułu nie pobiera jednak żadnego wynagrodzenia.

Zobowiązania? Posiada on kredyt w Kasie SKOK Stefczyka „w wysokości ok. 100 000 zł”.

Pełna treść nowego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego jest dostępna jest na portalu Gov.pl.

Do polityki nie dla pieniędzy?

Zwolennicy PiS często podkreślają, że prezes tej partii nie poszedł do polityki dla pieniędzy. I faktycznie, patrząc na jego deklarację majątkową, można odnieść wrażenie, że to prawda.

Nowe oświadczenie Kaczyńskiego mocno kontrastuje np. z tym posła Artura Łąckiego. Uchodzi on za najbogatszego posła. Jego majątek jest wyceniany na około 45 mln zł (taką wartość podali autorzy rankingu najbogatszych parlamentarzystów przygotowanego przez tygodnik „Wprost”).

Zadeklarował on, że posiada z żoną 350-metrowy dom wart 2,5 mln zł. Jego własnością jest też niemal 1,5 hektara użytków zielonych wartych 40 tys. zł.

Posiada też hotel i ośrodki wczasowe o zadeklarowanej wartości około 27,5 mln zł. Jest też członkiem spółki komandytowej Baltic Gryf Apartments oraz Amber Baltic Golf sp. z o.o.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments