Złoty trzyma dolara. Notowania pary CHF/PLN niżej 11.01.2023.

0
frankowicze

Wtorek, 10 stycznia na rynku walutowym należał do złotego. Złotówka zyskała wobec wszystkich głównych, światowych walut. Największą obniżkę odnotowano wczoraj na notowaniach pary GBP/PLN. Frank szwajcarski i amerykański dolar traciły wobec złotówki trzeci dzień z rzędu. Natomiast kurs pary walutowej EUR/PLN nieznacznie się zmienił. Dziś, w środę złoty dalej trzyma dolara. Notowania pary CHF/PLN oscylują natomiast niżej. Co pokaże złotówka w dniu 11.01.2023?

Dolar na grudniowych minimach

Amerykański dolar taniał trzeci dzień z rzędu. Jednak wczorajsza ogólna zmiana kursu pary USD/PLN była niewielka. Warto natomiast zauważyć, że dolar znalazł się na grudniowych minimach. Czy notowania pary walutowej USD/PLN wyraźnie sygnalizują chęć dalszego cofnięcia?

Należy zauważyć, że wczoraj w ciągu dnia kurs dolara wkroczył do strefy cenowej: 4,3440-4,3640 PLN. Jest to obszar, który dla tego rynku wydaje się istotnym wsparciem. Jeżeli dolar utrzyma powyższe rejony należy liczyć się z tym, że wykonać ma szanse podbicie do 4,40 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 11.01.2023

Notowania pary EUR/PLN cofają w środę

Waluta europejskiej wspólnoty straciła wczoraj na rzecz polskiej złotówki. Jednak wtorkowy wynik wskazuje na niewielką zmianę. Euro zdołało się bowiem utrzymać powyżej 4,69 PLN. Dziś, czyli w środę notowania pary walutowej EUR/PLN cofają i o godzinie 8 rano oscylują przy 4,6850 PLN.

Frank zszedł w okolice 4,72 PLN

We wczorajszym przeglądzie par walutowych z udziałem złotego zwracaliśmy uwagę na możliwe cofnięcie notowań pary CHF/PLN. Rzeczywiście zgodnie z założeniami frank zszedł w okolice 4,72 PLN. Tym samym kurs znacząco zbliżył się do wsparcia, określonego przedziałem cenowym: 4,6985-4,7200 PLN. Rynek nie dał jednak za wygraną i zakończył dzień przy 4,74 PLN. W środę rano frank szwajcarski znajduje się niżej i kieruje się do 4,73 PLN.

W najbliższych godzinach warto będzie zwrócić uwagę na to, czy notowania pary CHF/PLN cofną jeszcze do zakresu wspomnianego wsparcia (4,6985-4,7200 PLN). Potencjalnie dziś rynek może powalczyć o ten obszar cenowy.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 11.01.2023

Para GBP/PLN utrzyma 5,30 PLN?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie funt szterling wypadł najgorzej z głównych walut zestawionych ze złotym. Notowania pary GBP/PLN obniżyły się wczoraj o ponad 2 grosze. Dziś rano funt również tanieje i rynek walczy o rejony 5,30 PLN. Czy para walutowa GBP/PLN utrzyma 5,30 PLN?

Podsumowanie

Rozpoczyna się następny dzień zmagań złotówki na rynku walutowym. Co przyniesie środa, 11 stycznia? Czy złoty znów okaże się silniejszy?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments