Złoty nadal kontroluje główne waluty. Czy dolar dziś wystrzeli?

0
złoty

W środę, 2 listopada przyglądamy się złotówce. Polski złoty od zysków rozpoczął nowy miesiąc. Wczoraj wobec złotego traciły dolar, funt, euro i frank. Złoty nadal kontroluje główne waluty. Dziś od rana złoty też zyskuje. Sytuacja może się jednak niebawem zmienić. Amerykański dolar czeka dziś na decyzję Rezerwy Federalnej. Kolejna agresywna podwyżka stóp procentowych w USA najpewniej umocni dolara. Czy rzeczywiście dolar dziś wystrzeli?

Kurs dolara dziś wystrzeli?

Złoty nadal pokazuje ostatnio pewną kontrolę nad dolarem. Jednak dobre chwile złotego mogą się niebawem skończyć. Dziś 2 listopada dolar wobec złotego do południa traci. Sytuacja ma szansę w ciągu najbliższych godzin ulec zmianie. Dolar czeka dziś głównie na decyzję dotyczącą podwyżki stóp procentowych w USA. Utrzymanie ostatniego tempa podwyżek (75 punktów bazowych) wspomoże dolara i kurs zapewne wystrzeli.

Warto przede wszystkim poddać obserwacji to, co dziać się będzie wokół dolara. Kolejna jastrzębia decyzja Fed może sprawić, że kurs dolara do złotego powróci dziś nawet do 4,85 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 02.11.2022

Notowania EUR/PLN poniżej 4,70 PLN

Złoty zyskiwał w pierwszym dniu listopada także wobec euro. Notowania pary walutowej EUR/PLN zeszły wczoraj poniżej 4,70 PLN. Euro powróciło do poziomów z połowy września tego roku. Dziś, w środę 2 listopada notowania EUR/PLN trwają poniżej 4,70 PLN. Euro postawić może w najbliższych godzinach na zejście do 4,68 PLN.

Frank cały czas walczy

Już dokładnie tydzień frank walczy o utrzymanie strefy cenowej 4,7620-4,7860 PLN (zaokrąglona). Dla pary CHF/PLN jest to obszar rynkowego wsparcia. Frank dziś przed południem kosztuje 4,7600 PLN. 

Frank cały czas walczy o utrzymanie wspomnianego wsparcia (4,7620-4,7860 PLN). Z tego zakresu frank wygenerować może odbicie. Powrót do 4,80 PLN dziś jest możliwy.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 02.11.2022

Para GBP/PLN bez konkretnego ruchu

Spoglądając już na wykres pary GBP/PLN, warto zauważyć, że od dwóch tygodni niewiele się dzieje. Para walutowa GBP/PLN już długo kursuje bez konkretnego ruchu. Pewnego rodzaju bezruch funta do złotego może się niebawem skończyć. Para walutowa GBP/PLN zdaje się czekać na dane, a te pojawić się mogą już jutro.

Podsumowanie

Polski złoty niewątpliwie nieco uspokoił w ostatnim czasie tempo wzrostów głównych światowych walut. Niemniej jednak, czy miała na to wpływ jedynie złotówka. Prawdziwy sprawdzian złoty otrzymać może już w najbliższych godzinach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments