Business Angel of the Year Award – zgłoszenia do 7 stycznia

Udostępnij

Zgłoszenia kandydatów do 3. edycji Business Angel of the Year (BAY) można zgłaszać do 7 stycznia 2021 r., poinformował organizator konkursu Cobin Angels – klub inwestorów anielskich. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

„W naszym kraju bardzo często startupy pozyskują finansowanie z kapitału państwowego albo unijnego. Jednocześnie mamy w kraju dużą grupę ludzi, mających świetne pomysł, uruchamiających startupy, którym jednak brak pieniędzy. Staramy się łączyć te dwie grupy i motywować inwestorów, a jednym z narzędzi do tego służących, jest nagroda Business Angel of the Year” – powiedział prezes Cobin Angels Robert Ługowski, cytowany w komunikacie.

Anioł biznesu – w odróżnieniu od zwykłego inwestora – poza inwestycją pieniężną oferuje jeszcze coś więcej: swoją wiedzę, kontakty i doświadczenie. Pokazuje założycielom startupu jak rozwinąć pomysł i pomaga go skalować, podkreślono w materiale.

Z cytowanego w komunikacie raportu „State of European Tech 2019” wynika, że Polska, posiadając 5% europejskich talentów technologicznych przyciąga zaledwie 0,5% europejskiego kapitału wysokiego ryzyka. Wzrost zaangażowania aniołów biznesu w Europie i powinien z czasem przełożyć się także na podobną kulturę inwestowania w Polsce.

Jednym z miejsc, w których rozwija się społeczność inwestorów anielskich jest warszawski hub Cambridge Innovation Center.

„Jako CIC Warsaw mamy ogromną przyjemność angażować się w rozwój społeczności aniołów biznesu w Polsce i regionie CEE wraz z Cobin Angels – robimy to poprzez społeczność inwestorów, którą wspólnie tworzymy w Kampusie Innowacji” – powiedział general manager CIC Warsaw – partnera nagrody BAY – Jerzy Brodzikowski.

„W związku z tym, wierzymy, że nagroda Business Angel of the Year Award jest kluczowym elementem katalizującym rozwój tego sektora inwestycyjnego w Polsce, a zarazem szeroko rozumianych inwestycji w innowacje” – dodał.

Tę zmianę chce napędzić Cobin Angels, m.in. promując dobre wzorce inwestowania, które jest z jednej strony odważne, z drugiej zaangażowane i pozytywnie wpływające na rozwój ekosystemu inwestycji i startupów, podkreślono w informacji.

„2020 rok, mimo że był dla nas wszystkim rokiem zupełnie wyjątkowym, nie zatrzymał ciekawych i odważnych inwestycji. Mamy więc pewność, że nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem kandydatów do nagrody dla Anioła Biznesu 2020. Prosimy społeczność o pomoc w naświetleniu wszystkich takich transakcji, aby mieć pewność, że nikogo nie przegapiliśmy” – wskazał Ługowski.

Laureatami z ubiegłych lat są: Wojtek Kostrzewa, CEO Billon i Dawid Urban, współtwórca Grupy CHIC.

Partnerami konkursu są: CiC Warsaw, PFR Ventures, Greenberg Traurig, Kogito Ventures, YouNick Mint i Wyższa Szkoła Bankowa.

Cobin Angels to uruchomiony w roku 2015 w Warszawie klub inwestorów indywidualnych (aniołów biznesu). Angażuje się w rozwój firm o wysokim potencjale wzrostu ze szczególnym uwzględnieniem projektów z sektora technologicznego. Liczy ponad 50 członków. Od 2020 roku w ramach Kampusu Innowacji w Warszawie, wspólnie z CIC stworzy pierwszą wyspecjalizowaną Społeczność Inwestorów.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również