Zeneris Projekty chce pozyskać 3 mln zł w ramach emisji akcji

507

Zeneris Projekty rozpoczął emisję akcji, z której planuje pozyskać łącznie kwotę 3 mln zł, podała spółka. Środki inwestorów zostaną przeznaczone na realizację planów rozwojowych spółki – wzrost skali realizowanych inwestycji PV, przeprowadzenie potencjalnych akwizycji podmiotów z branży, przygotowanie dokumentacji na 1 do 3 farm fotowoltaicznych, a także rozszerzenie oferowanych produktów m.in. o rozwiązania magazynujące energię.

Emisja obejmuje do 229 010 akcji serii B o łącznej wartości 3 mln zł. Spółka planuje przeprowadzenie emisji nowych akcji w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się dzisiaj, tj. 20 kwietnia i skierowany jest do większych inwestorów, natomiast drugi w formule crowdinvestingu rozpocznie się 27 kwietnia i będzie dedykowany wszystkim inwestorom. Jednorazowy zapis na akcje w ramach drugiej transzy może wynosić minimalnie 2 489 zł i maksymalnie 25 021 zł. Celem minimalnym jest pozyskanie 2 mln zł, maksymalnym: 3 mln zł, podano.

„Dzisiaj rozpoczynamy emisję publiczną akcji, z której pozyskane środki pomogą przyspieszyć nasz wzrost w obszarze fotowoltaiki. Obserwując zmiany w polskim sektorze energetycznym, sektor OZE w naszej ocenie ma przed sobą bardzo dobre perspektywy, szczególnie w wybranych obszarach jak magazynowanie energii, na które stawiamy. Liczymy, że uda nam się zdobyć zaufanie inwestorów, przedstawiając im nasze plany rozwojowe i atrakcyjne perspektywy. Chcemy pokazać, że jesteśmy spółką, która działa nie tylko w popularnym segmencie rynku PV, tj. dostaw i montażu instalacji, ale również w obszarze projektowym, w którym mamy wieloletnie kompetencje” – powiedział prezes Zeneris Projekty Mariusz Kostrzewa, cytowany w komunikacie.

Środki z emisji akcji zostaną wydatkowane na dalszy wzrost skali działalności poprzez realizację kolejnych kontraktów z klientami z sektora przedsiębiorstw. Spółka rozważa także przeprowadzenie akwizycji firm z branży fotowoltaicznej (oferujących usługi projektowe oraz dostaw i montażu instalacji PV), położonych głównie w centralnej i wschodniej części kraju. Zeneris Projekty planuje również rozszerzyć portfolio usług w realizowanych inwestycjach, m.in. o instalacje związane z magazynowaniem energii oraz rozwiązania hybrydowe łączące energię pozyskiwaną z instalacji PV i hydroenergetycznych, podkreślono.

„Obecność na rynku publicznym wzmocni naszą wiarygodność, transparentność i pozycję w sektorze odnawialnych źródeł energii, dlatego wejście naszej spółki na rynek NewConnect jest naturalnym etapem rozwoju firmy. Jesteśmy świadomi własnych możliwości, zasobów i know-how, dlatego planujemy debiut jeszcze w tym roku” – dodał Kostrzewa.

Spółka prowadzi rozmowy na umowy o łącznej wartości ponad 70 mln zł (blisko 7 tys. kW zostało zaofertowanych, dla kolejnych 17 tys. kW prowadzone są rozmowy i negocjacje).

Zeneris Projekty realizuje dla swoich klientów inwestycje w hydroenergetykę oraz w instalacje fotowoltaiczne. Równocześnie Zeneris jest też biurem projektowym w zakresie budownictwa wodnego. Firma zajmuje się również projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych dla samorządów i obiektów przemysłowych. Spółka zapowiadała wcześniej, że planuje debiut na NewConnect w tym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments