Zdrowa żywność będzie tańsza?

żywność organiczna

PSL zapowiedziało, że złoży w Sejmie projekt ustawy w sprawie 0 proc. VAT na zdrową żywność – poinformował PAP szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zdrowa żywność będzie tańsza?

„Mamy to!! Wygląda na to, że @nowePSL i reszta konserwatystów zaczyna przegrywać +wojnę o kotleta i rosół+. Wczoraj PE przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym. Odsyłamy mięso i mleko do historii! Taką UE najbardziej lubię” – napisała na Twitterze Spurek.

„0 proc. VAT na zdrową żywność postulujemy od dawna. A ani mleka, ani kotleta, ani rosołu nie pozwolimy wam zakazać!” – zareagował na jej wpis szef PSL.

Spurek zwróciła się wówczas do ludowca z sugestią że produkcja mięsa i mleka szkodzi. „Dlatego bez wyjątków musi być objęta 23 proc. VAT, tak żeby zmniejszyć, a następnie wyeliminować popyt na te produkty. Cena mięsa i mleka będzie w końcu prawdziwa. Starego rolnictwa nie da się uratować” – napisała europosłanka.

Zdaniem szefa PSL należy bronić prawa ludzi do jedzenia tego, na co mają ochotę. „Do tego, żebyśmy mogli jeść to, co chcemy, żeby ratować polskie rolnictwo, hodowlę i produkcję, żeby można było kupić żywność w normalnych cenach” – podkreślił w rozmowie z PAP.

„Już dzisiaj inflacja i tak powoduje, że żywność jest bardzo droga, a jakby weszły te propozycje Zielonych, bo pani Spurek należy do Zielonych w Europarlamencie, to jest masakra dla polskich rodzin, dla ich budżetu” – ocenił.

Wtedy też zapowiedział, że PSL proponuje zerowy VAT na zdrową żywność. „A nie 23 proc. VAT na zdrową żywność tak, jak proponuje pani Sylwia Spurek, bo zdrowa żywność to polska żywność, to mięso, to nabiał, to są dobre polskie wędliny, polskie sery. I tej normalności dzisiaj trzeba bronić” – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Tu przemawia ideologia

O poście Spurek powiedział: „Myślę, że tutaj przemawia jakaś ideologia”. Według niego „jest to próba zniszczenia polskiego rolnictwa i budżetów polskich rodzin”. „Trzeba się temu przeciwstawić i trzeba w jasny sposób bronić normalności i wolności” – dodał Kosiniak-Kamysz.

Jak mówił, „widać, że normalność i wolność nie jest w modzie. I prawicowi ekstremiści, i lewicowi ekstremiści proponują właśnie takie różnego rodzaju fanaberie”.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments