Dzień Inwestora Indywidualnego

Ile zarobił Robert Lewandowski w 2020 roku?

Udostępnij

ile zarobił Lewandowski w 20202020 rok z całą pewnością był ogromnie udany dla Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium w końcu zdołał wygrać Ligę Mistrzów, został także jej królem strzelców, a co więcej zasłużenie zdobył liczne tytuły najlepszego piłkarza roku oraz Sportowca Roku w Polsce. Należy także dodać, że jest on jednym z 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Ile zarobił Robert Lewandowski w 2020 roku? Na czym konkretnie zarabia? Dowiemy się poniżej, zacznijmy jednak od zaprezentowania osiągnięć tego piłkarza.

Robert Lewandowski – podstawowe informacje

Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Jest piłkarzem grającym na pozycji napastnika w Bayernie Monachium oraz w reprezentacji Polski, której jest kapitanem. Powszechnie uważa się go za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie i jednego z najlepszych środkowych napastników w historii. Do tej pory zdobył już ponad 500 goli w seniorskich rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych.

Karierę seniorską rozpoczął w Zniczu Pruszków w 2006 roku. Po zdobyciu korony króla strzelców polskiej trzeciej i drugiej ligi, w 2008 trafił do Lecha Poznań, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski i tytuł króla strzelców Ekstraklasy. W 2010 został zawodnikiem Borussii Dortmund, w barwach której zdobył dwa krajowe tytuły, koronę króla strzelców Bundesligi i dotarł do finału Ligi Mistrzów UEFA. W 2014 przeniósł się do Bayernu Monachium, z którym w każdym z sześciu rozegranych sezonów zdobywał mistrzostwo Niemiec, czterokrotnie został najlepszym ligowym strzelcem, a także przekroczył barierę strzelonych 250 goli w Bundeslidze, dokonując tego najszybciej w historii. Zdołał nawet strzelić 5 goli w 9 minut w meczu z Wolfsburgiem w 2015 roku, czym zapisał się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Był również wiodącą postacią drużyny, która w 2020 sięgnęła po potrójną koronę, wygrywając mistrzostwo, krajowy puchar oraz rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA. W tym samym roku otrzymał dwie ogromnie prestiżowe nagrody – tytuł Piłkarza Roku FIFA oraz Piłkarza Roku UEFA. Jest pierwszym Polakiem w historii, któremu udało się je zdobyć. Został także najlepszym zagranicznym strzelcem w historii Bundesligi. Jest również najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski, jak i rekordzistą pod względem liczby występów. Co więcej, Światowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej AIPS uznało go za najlepszego wśród mężczyzn sportowca roku 2020 w Europie i na świecie.

Czas przejść do kwestii ile wyniosły zarobki Lewandowskiego w 2020 roku:

Ile zarobił Lewandowski – 2020

Okazuje się, że Robert Lewandowski zajmuje 9 miejsce w rankingu najlepiej zarabiających piłkarzy w 2020 roku. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy Polak zarobił około 29 milionów euro. Oznacza to zarobki rzędu 2,42 miliona EUR miesięcznie, prawie 560 tysięcy euro tygodniowo, niemal 80 tysięcy € dziennie i 55 euro na minutę.

Skąd Robert Lewandowski czerpie dochody?

Podstawowo z tytułu kontraktu w Bayernie Monachium, pochodzi z niego aż 20 milionów euro rocznie. Pozostałą kwotę stanowią głównie rozmaite bonusy i zarobki z umów marketingowych.

Co ciekawe, Robert Lewandowski całkiem imponujące sumy zarabia także w mediach społecznościowych, gdzie publikuje stosunkowo dużo sponsorowanych treści. Szacuje się, że za jeden post na Instagramie otrzymuje od reklamodawców aż 90 tysięcy euro. Z kolei za pojedyncze sponsorowane wideo publikowane w serwisie TikTok otrzymuje około 83 tysiące euro.

Jeśli chodzi o kontrakty reklamowe, Robert Lewandowski jest związany z takimi globalnymi markami, jak Gillette, Huawei czy Head&Shoulders. Co więcej, polski napastnik jest także inwestorem i biznesmenem. Akcje jakich spółek posiada w swoim portfelu Robert Lewandowski?

  • Movie Games (gaming)
  • LESS_ (aplikacja do sprzedawania i kupowania używanej odzieży)
  • Protos VC (fundusz venture capital inwestujący w startupy)
  • LS Investments (firma deweloperska budująca apartamenty na Mazowszu)
  • Samurai Labs (sztuczna inteligencja wykrywająca i zapobiegająca przemocy wobec dzieci w sieci)
  • Zgoda FC (sklep piłkarski)
  • RL Media (dom mediowy)
  • Stor9 (agencja marketingowa)

Robert Lewandowski lokuje kapitał także w biznesie restauracyjnym. Obecnie powstaje czteropiętrowy bar sportowy na terenie Browarów Warszawskich, w którym piłkarz ma udział, oraz restauracja Wodny Świat w okolicach mola w Giżycku.

Teraz już wiesz ile zarobił Lewandowski w 2020 roku. Pozostaje nam życzyć temu wybitnemu piłkarzowi dalszych samych sukcesów, zarówno na boisku, jak i w biznesie.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również