Zalando uruchomiło ofertę Pre-owned dla klientów w Polsce

Udostępnij

ZalandoZalando uruchomiło w Polsce ofertę Pre-owned pozwalającą klientom na kupowanie i sprzedaż odzieży używanej, podała spółka.

„Zalando niedawno uruchomiło nową usługę Pre-owned, pozwalającą klientom na kupowanie i sprzedaż odzieży używanej. Polska jest jednym z pierwszych krajów, w którym oferta została wprowadzona. Zalando udostępniło usługę także w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Francji i Holandii” – czytamy w komunikacie.

Zalando przeprowadziło badanie na europejskich rynkach (w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Francji i Holandii), aby sprawdzić, jaki jest stosunek klientów do odzieży z drugiej ręki. Wyniki wskazują, że konsumenci chętniej sprzedają niż kupują ubrania używane. W Polsce natomiast, aż 62% ankietowanych to jednocześnie sprzedawcy i nabywcy odzieży używanej.

We wrześniu Zalando informowało, że uruchamia nową ofertę Pre-owned w Niemczech i Hiszpanii, a w październiku oferta ta zostanie uruchomiona także w Belgii, Francji, Holandii i Polsce.

Zalando jest platformą modową i lifestyle’ową. Założona w Berlinie w 2008 roku, dostarcza pełen asortyment modowy do ponad 29 mln klientów na 17 rynkach, oferując odzież, obuwie, akcesoria oraz produkty kosmetyczne.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również