Zakłady na e-Sporty: podstawy i zasady

346

Grając w nowe kasyna bez depozytu, które wybrałeś dzięki agregatorom stron, które zapewniają każdemu graczowi tylko wiarygodne strony i bezpieczne gry, prawdopodobnie zauważyłeś, że wiele stron oferuje również możliwość obstawiania zakładów. Ale czy kiedykolwiek pomyślałeś, że to świetny sposób na zarabianie pieniędzy? Jeśli preferujesz hazard, możesz już być nazywany graczem, ale co z zakładami dla prawdziwych profesjonalistów? To jest właśnie ten rodzaj opcji, który przy odpowiednim podejściu i badaniu może dać każdemu obstawiającemu niesamowity zysk.

Obstawianie zakładów na e-Sporty nie jest łatwym zadaniem nawet dla ekspertów w głównych dyscyplinach, a co dopiero dla początkujących. Z tego powodu warto zapoznać się z podstawowymi informacjami, które pozwolą Ci nabrać wprawy i zacząć obstawiać wydarzenia e-Sportowe.

Czym są e-Sporty?

Cyber-sport to nazwa, która odnosi się do oficjalnych zawodów w grach komputerowych. Od 2010 roku Pinnacle przyjął ponad 15 milionów zakładów na turnieje gier wideo.

Termin ten obejmuje różne gry, jak również gatunki. Najpopularniejsze z nich to First Person Shooters (FPS), Online Multiplayer Battle Arena (MOBA) i Real Time Strategy (RTS). Trzy główne i najważniejsze dyscypliny e-Sportowe naszych czasów to Dota 2, CS:GO i League of Legends.

Najlepsi gracze mogą rywalizować ze sobą nie tylko w sieci, ale także bezpośrednio przez LAN na dużych arenach. Duże turnieje, takie jak The International, Worlds czy CS:GO Major odbywają się na stadionach i przyciągają dziesiątki tysięcy widzów na żywo.

Jak obstawiać e-Sporty: o czym należy pamiętać?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że w e-Sporcie, tak jak w każdej innej dyscyplinie, istnieje wiele możliwości obstawiania. W e-Sporcie jest ich prawdopodobnie więcej niż gdziekolwiek indziej.

Będziesz musiał wykonać dużo pracy i przestudiować wiele danych, aby konsekwentnie wygrywać zakłady. Jeśli stawiasz na chybił trafił, musisz być świadomy, że szanse na przegraną są dość wysokie.

Znaczenie gry przy obstawianiu zakładów na e-Sporty

Przede wszystkim, jeśli decydujemy się na obstawianie cybersportu, ważnym aspektem jest wybór głównej dyscypliny. Najlepszą opcją będzie wybranie gry, w której jesteś biegły lub w którą grasz. Jeśli takiej nie masz, wybierz najpierw gatunek, a następnie wybierz grę, która Ci się podoba. Jak MOBA – Dota 2 czy LoL. Strzelcy? Najprawdopodobniej CS:GO. I tak dalej. Zrozum, że będziesz musiał obejrzeć wiele gier, aby w pełni zanurzyć się w tej scenie. Dlatego najlepiej jest wybrać grę, którą po prostu z ciekawością obejrzysz, nawet bez obstawiania.

Jak obstawiać zakłady na e-Sporty: Różne rodzaje rynków

Moneyline

Jest to prawdopodobnie najbardziej tradycyjny rodzaj linii. W zakładach e-Sportowych oznacza to, że musisz po prostu wybrać drużynę, która wygra.

Handicap

Zasada zakładów z handicapem w e-Sporcie jest porównywalna do zakładów z handicapem w klasycznych sportach. Bukmacher stara się zrównoważyć szanse każdej z drużyn, dając przewagę drużynie z niższym rankingiem (handicap dodatni) i jednocześnie nie dając przewagi drużynie z wyższym rankingiem (handicap ujemny).

Aby zakład na drużynę z dodatnim handicapem został rozegrany, drużyna ta musi wygrać mecz, zremisować lub przegrać mniej niż wynosi jej handicap. Zakład postawiony na drużynę z ujemnym handicapem zostanie zagrany tylko wtedy, gdy wygrana drużyny będzie wyższa niż ustalony handicap.

Ten rodzaj zakładu polega na obstawianiu liczby zdarzeń występujących w grze. Twoim celem jest przewidzenie, czy te wydarzenia wydarzą się w większym czy mniejszym stopniu niż sądzi bukmacher. W przypadku Dota 2 i League of Legends wydarzeniami tymi są zabójstwa lub zbite wieże, natomiast w CS:GO są to wygrane rundy.

Jawne zakłady na e-Sporty

Zakłady outright to przewidywania dotyczące całkowitego wyniku danego wydarzenia. Na przykład, zakładem „outright” byłoby wytypowanie zwycięzcy The International lub CS:GO Major.

Takie zakłady wymagają dobrej znajomości sceny i zrozumienia siły drużyn, ale ogólnie rzecz biorąc, masz trochę więcej marginesu błędu. Na przykład, wybrana przez Ciebie drużyna przegrała kilka pierwszych meczów, ale w miarę postępów w turnieju nabrała tempa i mimo to została mistrzem. Gdybyś miał postawić na jeden konkretny mecz, nie miałbyś szansy na popełnienie błędu w ogóle.

Pinnacle oferuje zakłady „outright” na zawody Dota 2, CS:GO, League of Legends î Overwatch.

Jak obstawiać e-Sporty: co dalej?

Tak więc, wybrałeś swoją główną dyscyplinę obstawiania. Co dalej? Teraz musisz posłuchać wszystkich poprzednich rad, zdobyć się na odwagę i zrobić ten pierwszy krok. Postawienie swojego pierwszego zakładu będzie trudne, ale jeśli się odważysz i poczujesz to niesamowite uczucie wygranej, nigdy nie będziesz mógł przestać!

Wybierz linię, wybierz wydarzenie i nie krępuj się wpłacić minimalnej kwoty, aby poznać funkcjonalność i ogólne zasady strony.

Po wpłaceniu wymaganej kwoty na preferowane wydarzenie, wszystko co musisz zrobić to potwierdzić transakcję przyciskiem i obserwować jak radzi sobie Twój zespół!

Grając częściej i poznając możliwości każdej z drużyn, możesz rozwinąć osobistą strategię, która z pewnością doprowadzi Cię do upragnionego zwycięskiego zakładu.

Podsumowanie

Pamiętaj: najważniejszą rzeczą w zakładach jest cierpliwość. Nie widzisz żadnych przyzwoitych wydarzeń, na które mógłbyś postawić? Nie rzucaj się na pierwszy mecz, który zobaczysz tylko po to, aby postawić zakład. Poczekaj na porządne wydarzenie, skalkuluj ryzyko i dopiero wtedy obstawiaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments