Zagraniczny rynek premium – najlepsze zabezpieczenie kapitału?

473
Kawa z Agentem

Kawa z Agentem to nowy cykl poświęcony tematyce rynku nieruchomości. Jeśli jesteś inwestorem lub po prostu ciekawi Cię rynek nieruchomości, a nie masz czasu przeglądać kilkunastu portali, aby być na bieżąco – to program właśnie dla Ciebie!

W kolejnym odcinku Amanda Postolska – założycielka i CEO RS Estate i Dariusz Przewocki – CEO Crystal House poruszają temat inwestowania w nieruchomości premium za granicą.

Kim jest Dariusz Przewocki?

Dariusz Przewocki jest właścicielem agencji Crystal House, która zajmuje się sprzedażą i wynajmem nieruchomości premium. Crystal House jest na rynku od 2007 roku. Co istotne, działa ona nie tylko w Polsce, lecz również w innych krajach.

W jakich krajach Crystal House sprzedaje nieruchomości premium?

Już od 2008 roku Crystal House sprzedaje nieruchomości w Marbelli w Hiszpanii. Następnie do oferty agencji dołączyło południe Francji, w 2014 roku Stany Zjednoczone, a później Portugalia i Włochy. Crystal House koncentruje się dziś na rynku europejskim.

Zakup nieruchomości za granicą – jak to wygląda?

Praktycznie wszystkim zajmuje się Crystal House. Agencja pomaga wybrać nieruchomość lub nawet daną destynację (polscy klienci otrzymują obsługę w języku polskim), zaprezentować dany rynek nieruchomości, przeprowadzić negocjacje, przejść przez kwestie prawno-podatkowe czy nawet zorganizować klientowi lot prywatnym samolotem, przelot helikopterem z lotniska pod finalny adres czy zarezerwować nocleg w hotelu.

Chodzi więc tutaj o zaspokojenie wszystkich potrzeb klienta. Co istotne, prowizję płaci przy takiej transakcji tylko i wyłącznie strona sprzedająca.

Top 3 lokalizacje, w których warto inwestować w nieruchomości zagraniczne

Przede wszystkim Marbella. Według Dariusza Przewockiego w ciągu najbliższych pięciu lat to właśnie na Costa del Sol ceny będą rosnąć najmocniej, a Marbella stanie się jedną z najdroższych destynacji w Europie. Warto tutaj dodać, że Costa del Sol to miejsce, które uchodzi za idealne do życia pod kątem pogody oraz powietrza.

Numer dwa zajmuje Portugalia, przede wszystkim region Algarve. Ze względu – podobnie jak Marbella – na pogodę i kwestie podatkowe. Trzecie miejsce zajmuje natomiast południe Francji.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całym nagraniem, znajduje się ono poniżej.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments