Wysoka zmienność na złotym. Frank podskoczył do 4,80 PLN.

0
zaliczka

W środę, 18 stycznia złotówka straciła wobec głównych, światowych walut. Najgorzej polski złoty wypadł na tle franka szwajcarskiego. Kurs pary CHF/PLN ponownie silnie wzrósł.  Notowania euro zakończyły wczorajsze zmagania w rejonach 4,72 PLN. Funt szterling wobec złotego kosztował w środę najwięcej 5,39 PLN, dolar zaś 4,37 PLN. Dziś, czyli w czwartek 19 stycznia od początku dnia widoczna jest również wysoka zmienność na parach walutowych ze złotym. W pierwszych godzinach czwartku rodzima waluta osłabiła się. Notowania franka, dolara, euro i funta podskoczyły, jednak złoty hamuje te zapędy.

Frank podskoczył do 4,80 PLN i wykonuje cofnięcie

Frank szwajcarski do końca wczorajszego dnia utrzymywał przewagę nad polskim złotym. Notowania pary walutowej CHF/PLN wzrosły w środę (18.01) ogólnie o blisko 5 groszy. Świadkami siły franka mogliśmy być również dzisiaj od początku dnia. Frank o godzinie 1 w nocy podskoczył do 4,80 PLN. W tych okolicach kurs pary CHF/PLN zdołał utrzymać się przez kilka godzin. Od rana frank wykonuje cofnięcie. O godzinie 11 rano za franka płaci się mniej niż 4,74 PLN.

Należy zauważyć, że ruch franka z godzin nocnych wiązał się z wejściem do strefy cenowej 4,7620-4,7860 PLN i jej nadbiciem. Rynek gwałtownie ze wspomnianego zakresu cofnął i teraz frank wraz ze złotym walczą o rejony 4,74 PLN. Przewaga franka oznaczać może jego powrót do 4,76 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 19.01.2023

Para GBP/PLN wycofuje środowe zyski

Podobnie dobrze w relacji do złotego spisał się brytyjski funt. Kurs pary GBP/PLN wylądował w środę wyżej o prawie 4 grosze. W nocy para GBP/PLN przekroczyła poziom 5,43 PLN. Jednak od rana funt wycofuje zyski również te środowe. Notowania pary GBP/PLN walczą teraz o utrzymanie zakres cenowy 5,3430-5,3625 PLN.

Kurs dolara w strefie 4,3440-4,3640 PLN

Rodzima waluta w środę po raz czwarty z rzędu traciła na rzecz amerykańskiego dolara. Notowania pary USD/PLN zamknęły wczorajszy dzień powyżej 4,37 PLN. Dziś dolar podobnie, jak inne waluty podbił po północy i najwięcej kosztował 4,39 PLN. Złotówka jednak nie poddała się łatwo. Sprowadza również dolara niżej, a ten warty jest 4,34 PLN.

Wykres pary USD/PLN uświadamia, że rynek znajduje się w istotnej strefie cenowej 4,3440-4,3640 PLN. Utrzymanie tego przedziału przez dolara wiązać się może z powrotem do 4,38 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 19.01.2023

Notowania pary EUR/PLN pokazały zmienność

Rynek euro do złotego wczoraj wypadł najlepiej od kilku dni. Notowania pary walutowej EUR/PLN zakończyły dzień w rejonach 4,72 PLN. Dziś, w czwartek euro było droższe i kosztowało nawet 4,7450 PLN. Jednak kurs gwałtownie cofnął. W ostatnich godzinach notowania pary EUR/PLN pokazały zmienność i czynią to dalej.

Podsumowanie

Kolejnego dnia przyglądamy się polskiej złotówce. Wysoka zmienność na rynku jest widoczna i taki stan może trwać w kolejnych godzinach. Co przyniosą kolejne, czwartkowe godziny?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments