Rząd Łotwy wprowadził kolejny lockdown i to w całym kraju. Zamknięte zostają szkoły, sklepy oraz restauracje. Do tego ma dojść godzina policyjna. Powód? Pandemia koronawirusa.

COVID atakuje Łotwę

System ochrony zdrowia na Łotwie jest zagrożony, poinformował Arturs Kriszjanis Karinsz premier kraju. W efekcie rząd wprowadza nowy lockdown, który potrwa przez blisko miesiąc.

Od 21 października do 15 listopada zamknięte będą sklepy, szkoły oraz restauracje. W tym czasie nie będą odbywać się także imprezy masowe. Otwarte będą wyłącznie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Natomiast od godziny 20:00 do 5:00 rano w cały kraju została wprowadzona godzina policyjna.

Wiadomo, że po lockdownie przewidywane jest złagodzenie obostrzeń, ale jedynie dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

Wielka Brytania będzie kolejna?

Czy Wielka Brytania będzie kolejnym krajem, który wprowadzi obostrzenia?

Brytyjskie media zauważają, że w zeszłym roku premier kraju twierdził, że Boże Narodzenie odbędzie się bez obostrzeń, ale w ostatniej chwili przed świętami nałożył surowe restrykcje, które uniemożliwiły obywatelom spędzenie tych szczególnych dni razem. Czy w tym roku będzie tak samo?

W piątek w Wielkiej Brytanii odnotowano 31 348 przypadków zakażeń koronawirusem 1 22 zgony. Dzienna liczba zgonów rośnie, ale powoli. I tak jest wyższa niż rok temu.

Brytyjscy dziennikarze zauważają nawet, że premier Boris Johnson odmówił już publicznie zagwarantowania, że w tym roku święta w Wielkiej Brytanii nie zostaną zakłócone poprzez covidowe ograniczenia.

Możliwe, że ograniczenia byłyby też próbą przykrycia tego, co dzieje się w kraju. Chodzi o problemy z dostawami, jakie paraliżują niektóre rynku w kraju. Rząd robi, co może, by załagodzić kryzys, ale wielu ekspertów jest sceptycznych, czy np. program wprowadzenia specjalnych wiz pomoże.

Nawet posłowie z partii konserwatywnej nie są już przekonani do tego, czy wprowadzone przez rząd wspomniane wizy pomogą w zażegnaniu kryzysu.

Nawet jeśli te krótkoterminowe wizy przyciągną maksymalną liczbę osób dozwoloną w ramach programu, to nie wystarczy, aby zająć się skalą problemu z łańcuchem dostaw

– podają media.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments