„Wprost” prezentuje najbogatszych polityków w Polsce

713

Tygodnik „Wprost” prezentuje dziś swój ranking najbogatszych polityków w Polsce.

Okazuje się, że 10 najbogatszych polskich polityków w parlamencie posiada 238 mln zł majątku. W topce – poza małymi wyjątkami – próżno szukać osób z pierwszych stron gazet.

Biedny jak polityk?

pis program wyborczy rządCo znamienne – i pokazujące, że na polityce chyba jednak nie da się „dorobić” – dinozaury polityki wcale nie są bogate. Grzegorz Schetyna ma majątek o wartości 2,5 mln zł. Borys Budka jest biedniejszy o blisko milion, zaś Małgorzata Kidawa Błońska może pochwalić się „tylko” 1,5 mln zł. Podobny majątek posiada Jarosław Kaczyński czy Zbigniew Ziobro (1,67 mln zł).

Może lepiej poszło innym? Robert Biedroń nie posiada nawet 1 mln zł, z kolei Beata Szydło ma majątek o wartości ok. 700 tys. zł. Nie wiadomo za to, ile posiada Andrzej Duda (prezydent nie musi publikować oświadczenia majątkowego).

Bardzo dobrze wiodło się jednak Donaldowi Tuskowi. On też nie publikuje oświadczenia, ale – jak szacuje tygodnik – przez pięć lat mógł wzbogacić się nawet o 7 mln zł.

Najbogatsi

Szczyt podium należy do Artura Łąckiego z PO. Posiada on majątek o wartości aż 45 mln zł. To przy okazji miłośnik drogich samochodów i zegarków. Trzeba jednak przyznać, że zarobił to zapewne bardzo ciężką pracą w branży hotelarskiej. Jest prezesem i współwłaścicielem spółki Baltic Gryf Apartments.

Niewiele ustępuje mu Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. Posiada 42,5 mln zł majątku. Podobnie jak Łącki działa w branży hotelarskiej.

Po piętach depcze mu z 40,5 mln zł Grzegorz Bierecki, senator PiS. To twórca słynnych SKOK-ów.

Już poza podium stanął Adam Cyrański, dziś w PO, a wcześniej w Nowoczesnej. Jest współudziałowcem spółki Trakt, która buduje drogi i mosty. Oprócz tego jest szefem rady nadzorczej spółki MAC – wydawnictwa, które zajmuje się publikacją podręczników i materiałów edukacyjnych.

Na 4. miejsce mamy Beniamina Godylę z PO. Senator jest właścicielem piekarni i cukierni, prowadzi sieć sklepów.

W dalszej części znajdujemy np. Mateusza Morawieckiego (premier może pochwalić się 12,7 ml zł majątku), Radosława Sikorskiego (11 mln zł) czy Janusza Korwin-Mikkego (10 mln zł).

Całość rankingu znajdziecie w nowym numerze „Wprost”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments