Wersje demo dwóch oczekiwanych gier od Gaming Factory już dostępne – akcje w górę

Gaming Factory

Gaming Factory planuje mocno zaznaczyć swoją obecność na październikowym festiwalu Steam, prezentując wersje demonstracyjne “Booze Masters: Freezing Moonshine” i “Japanese Drift Master”, które już od 9 października gracze mogą pobierać na swoje komputery.

Oba tytuły spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem graczy, co z kolei przekłada się na rosnące oczekiwania inwestorów. W efekcie, podczas wczorajszej sesji akcje Gaming Factory zyskały aż 10%, a dziś drożeją one o kolejne 6,4%.

Premiera “Booze Masters: Freezing Moonshine” już za miesiąc Gamedev

Gaming Factory w trakcie trwającego Steam Next Fest odsłania kulisy dwóch zapowiadanych produkcji. Pierwsza z nich to wersja demo “Booze Masters: Freezing Moonshine”. Tytuł ten wprowadzi graczy w świat abstrakcyjnego humoru oraz dużej ilości wyskokowych trunków.

“Booze Masters: Freezing Moonshine” jest tytułem, za którego produkcją stoi studio Asmodev, znane z cyklu “Priest Simulator”, natomiast Gaming Factory pełni rolę wydawcy. Pierwotnie gra miała być przede wszystkim symulatorem bimbrownika, jednak ostatecznie koncepcja została znacząco rozbudowana.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Twórcy połączyli ze sobą elementy gry przygodowej i ekonomicznej. Gracz wciela się w postać Quelli, początkującej influencerki, która pod okiem genialnego bimbrownika nauczy się tworzyć napoje alkoholowe, w tym najzimniejszą wódkę świata.

Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory wyjaśnił, że “gra “Booze Masters” przeszła długą drogę do wypracowania finalnego efektu. Produkcja jest bardzo dobrze dopracowana zarówno pod względem fabuły, jak i mechaniki”.

Mateusz Adamkiewicz dodał, że w tym momencie spółce zależy przede wszystkim na wypromowaniu tego tytułu, który już 9 listopada zostanie udostępniony graczom w pełnej wersji. Cena jednostkowa “Booze Masters: Freezing Moonshine” wynosi 14,99 USD.

Wersja demo “Japanese Drift Master” wzbudza ogromne zainteresowanie

Z kolei największy projekt, nad którym obecnie pracuje Gaming Factory – “Japanese Drift Master” w kilka miesięcy od pierwszej prezentacji zdobył wprost gigantyczną popularność. Deweloperzy pracujący nad grą w biurze spółki gamingowej

Liczba zapisów na wishliście Steam gry przekroczyła już 180 tysięcy zapisów i cały czas dynamicznie rośnie, a materiały o tym tytule osiągają łącznie milionowe zasięgi. Gaming Factory odpowiada zarówno za produkcję, jak i wydanie tej gry. Jak już zostało wspomniane, jest to największy i najdroższy tytuł w historii spółki.

“Japanese Drift Master” łączy strukturę gier wyścigowych opartych na drifcie z elementami fabuły w stylu powieści wizualnej z Dalekiego Wschodu. Tytuł ma wyróżniać się przede wszystkim realizmem rozgrywki oraz autorską mechaniką driftu, za sprawą zespołu produkcyjnego, który ma realną styczność ze sportami motorowymi.

Pełna wersja “Japanese Drift Master” zostanie wydana w 2024 roku na PC, a następnie na konsole. Twórcy przewidzieli również tryb multiplayer, a także w przyszłości dostosowanie kolejnych elementów produkcji do najnowszego silnika Unreal 5.

Prezes Gaming Factory, Mateusz Adamkiewicz zapewnił, że gra jest na zaawansowanym etapie produkcji o dodał, że “ma świadomość ogromnego potencjału “Japanese Drift Master”, dlatego studio cały czas pracuje nad rozbudową gry o kolejne elementy”.

Mateusz Adamkiewicz dodał, iż “widzi już teraz, że odbiór ze strony topowych youtuberów gamingowych w kraju i zagranicą, którzy dostali wcześniejszy dostęp, jest niezwykle pozytywny, dlatego liczy, że przełoży się to na duże zainteresowanie ze strony graczy”.

Akcje mocno w górę

Wczorajsze wypuszczenie demonstracyjnych wersji “Booze Masters: Freezing Moonshine” i “Japanese Drift Master” na platformie Steam oraz ujawnienie daty premiery pierwszego z tych tytułów wywołało spore poruszenie w branży gamingowej.

Nie powinno więc dziwić, że ekscytacja graczy tymi tytułami przełożyła się na zwiększony popyt na akcje Gaming Factory ze strony inwestorów. W efekcie, papiery wartościowe spółki podrożały wczoraj aż o 10%, a dziś zyskują kolejne 6,4%.

Wykres akcji Gaming Factory

O Gaming Factory

Gaming Factory to założony w 2017 roku producent i wydawca gier na PC i konsole PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Jego siedziba mieści w Warszawie. Spółka od 2020 roku notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Gaming Factory produkuje gry samodzielnie w ramach współpracy z zespołami informatyków oraz na zlecenie, powierzając produkcję gier komputerowych zewnętrznym zespołom deweloperskim.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments