Pomysły na Walentynki 2022

508

Walentynki dla wielu z nas to absolutnie wyjątkowy dzień, okazja do czułych wyznań i pretekst do jeszcze jednej randki z ukochaną osobą. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że obok tego święta nikt nie może przejść obojętnie, ponieważ już na kilka dni przed tym świętem sklepowe półki uginają się od bibelotów w kształcie serca, pluszowych misiów i kwiatów.

Mimo wszystko, z tej okazji nie warto decydować się na najprostsze rozwiązanie i ulec pokusom nabycia typowych produktów atakujących nasz wzrok w witrynach sklepowych. Z przeprowadzonych badań wynika bowiem, iż udany prezent walentynkowy powinno charakteryzować wspólne przeżywanie emocji, które zbliżają i łączą dwoje ludzi. Bardzo duże znaczenie ma oczywiście także sama możliwość spędzenia czasu z ukochaną osobą.

Dlatego z myślą o wszystkich, którym zabrakło pomysłów na wyjątkowe celebrowanie Walentynek, przygotowaliśmy kilka naszych propozycji. Jeśli z nich skorzystamy, to z całą pewnością nie zawiedziemy ukochanej osoby. Zacznijmy jednak od krótkiego wyjaśnienia skąd w ogóle wzięły się Walentynki:

Historia Walentynek

Dzieje świętego Walentego

Pierwszy ślad Walentynek odsyła nas do starożytności. Konkretnie do świętego Walentego – lekarza i biskupa Termi, miejscowości leżącej pod Rzymem. Legenda głosi, że Walenty udzielał potajemnie chrześcijańskiego ślubu parom, których rodzice byli przeciwni związkowi, a zwłaszcza żołnierzom, którym cesarz zabronił ślubu w czasie służby wojskowej aż do 37 roku życia.

Za łamanie tego prawa Walenty został wtrącony do więzienia, a tam zakochał się w niewidomej córce strażnika, która pod wpływem jego uczucia odzyskała wzrok. Na wieść o cudzie cesarz rozkazał zabić Walentego. Dzień przed straceniem Walenty napisał do swojej ukochanej list, podpisując go: ”Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 roku. Wkrótce Walenty został patronem zakochanych.

Luperkalia

Co jednak ciekawe, także w starożytnym Rzymie już znacznie wcześniej między 14 a 15 lutego obchodzono podobne święto. Były to Luperkalia ku czci Fauna – opiekuna pasterzy i boga płodności. Dziewczęta wypisywały wtedy swoje imię na kartce i wrzucały je do urny, a chłopcy losowali je – tak dobrane pary spędzały czas święta w swoim towarzystwie.

Narodziny dzisiejszych Walentynek

Święto stanowiące połączenie obu tradycji obchodzono najpierw 14 lutego na południu i zachodzie Europy – we Włoszech, Francji i Belgii, a nieco później także w Anglii. To właśnie Anglicy rozpropagowali Walentynki na całym świecie. Najstarszą walentynką jest XV-wieczny wiersz napisany do żony przez księcia Karola Orleańskiego uwięzionego w twierdzy Tower w Londynie.

Do Polski Walentynki trafiły natomiast dopiero w 1992 roku. Choć początki nie były łatwe, to dziś już nawet w polskich szkołach funkcjonuje zwyczaj wrzucania walentynkowych kartek dla obiektów swoich westchnień do specjalnych skrzynek, które poprzez pocztę walentynkową docierają do adresatów.

Czas przejść do pomysłów na spędzenie we dwoje tegorocznych Walentynek w wyjątkowy, romantyczny sposób. Pierwsza propozycja to:

SPA dla dwojga Masaż dla dwojga

Postawienie na wspólny wieczór w SPA w Walentynki i rozkoszowanie się relaksem we dwoje to jeden z najlepszych pomysłów z możliwych. Na walentynkowy pakiet dla dwojga w większości salonów składa się: kąpiel w płatkach róż i mleku, jacuzzi, wspólny masaż gorącymi olejkami, lampa bąbelków i smakowity deser po wspólnych zabiegach. Wszystko to pozwoli na ukojenie zmysłów, zredukowanie stresu i odpoczynek od trudów dnia codziennego – masażyści na pewno zrobią, co w ich mocy, aby para poczuła się w pełni odprężona.

Spontaniczny wypad na narty lub łyżwy

Lubicie jeździć na nartach? Jeśli tak, to pomysłu na wyjątkowy sposób spędzenia Walentynek, który na dodatek dla obojga będzie niezapomnianym przeżyciem, nie trzeba długo szukać. Wyobraźmy sobie wielogodzinne szusowanie na stoku, a następnie – po dniu pełnym wrażeń – odpoczynek w klimatycznej górskiej restauracji, przy gorącej czekoladzie. Czy może być coś bardziej romantycznego? Taki wyjazd to będzie naprawdę wyjątkowa randka. Para na łyżwach

Warto dodać, że taka wycieczka może być oczywiście jednodniowa, ale – jako że Walentynki wypadają w poniedziałek – warto w tym roku pomyśleć, czy dobrym pomysłem nie będzie połączenie jej z wyjątkowym, romantycznym weekendem.

Jeśli jednak mieszkamy daleko od górskich kurortów i nie mamy możliwości wyrwać się w poniedziałek na taki wyjazd, alternatywnym sposobem na wyjątkowe spędzenie Walentynek w sposób aktywny może być wypad na lodowisko. Aby podkreślić walentynkowy klimat tak spędzonego wieczoru, warto zaopatrzyć się w czapki i rękawiczki w kolorze czerwonym lub z motywem serca. Świetna zabawa gwarantowana.

Warsztaty sommelierskie Degustacja wina

Uwielbiacie celebrować wspólne posiłki i uważacie je za jedną z najprzyjemniejszych części dnia? Warto z okazji Walentynek pójść jeszcze o krok dalej i zbadać fascynujący, romantyczny świat wina – nieodłącznego elementu kulinariów. W trakcie warsztatów sommelierskich zaznajomimy się z historią win, metodami ich produkcji, rodzajami szczepów używanych do powstawania win białych i czerwonych, systemami jakości oraz oczywiście – tajnikami degustacji.

To najlepszy sposób, aby pogłębić wiedzę i swobodnie poruszać się po świecie wina, a także świetny pomysł na spędzenie niezapomnianych Walentynek we dwoje.

Wyjście do teatru

Jeżeli zwykle brakuje Wam czasu na pójście do teatru, Walentynki stanowią idealną okazję by się na to zdecydować, zwłaszcza że z tej okazji większość teatrów przygotowuje wyjątkowy repertuar. W efekcie, z łatwością znajdziemy spektakle, które rozśmieszą nas lub wzruszą do łez. Wyjątkową atmosferę podkreślą eleganckie stylizacje, a gwiazdorska obsada na scenie zagwarantuje doskonałą zabawę.

Wspólna lekcja tańca Para na lekcji tańca

Lekcja tańca to zdecydowanie wyjątkowy, romantyczny i trafiony pomysł na wspólne spędzenie walentynkowego wieczoru. Taniec to niewidoczne połączenie dusz, które daje poczucie swobody, a także pozwala na uwolnienie swojego ciała oraz pozytywnej energii. Dodatkowo jest to zajęcie relaksujące i zbliżające dwoje zakochanych.

Walentynkowa sesja zdjęciowa

Profesjonalna sesja zdjęciowa to kolejny oryginalny, romantyczny i niezapomniany pomysł na spędzenie Walentynek, który na dodatek zapewni wyjątkową pamiątkę na całe życie. Przygotowania do zdjęć oraz sam przebieg sesji stwarzają także niepowtarzalną okazję, by spędzić miło czas we dwoje, skupić się tylko na sobie, swoim uczuciu.

Podczas sesji zdjęciowej pary mogą ukazać swoje uczucia, zarówno w sposób delikatny, ale i zmysłowy. Uwiecznienie na wyjątkowych fotografiach wspólnie spędzonego czasu w Święto Zakochanych z całą pewnością przyniesie zachwycający efekt.

Romantyczna kolacja Para na romantycznej kolacji

Na koniec dość oklepany, lecz zawsze trafiony pomysł. Najlepiej wybrać miejsce, którego jeszcze nie odwiedzaliśmy – po to, aby stworzyć oprawę unikalności tego wieczoru. Drugim wyjściem jest wybór restauracji, którą darzymy szczególnym sentymentem, lecz nie pojawiliśmy się w niej już od dawna.

Co ważne, nie można tutaj zapomnieć o eleganckich stylizacjach. Odświętna atmosfera wprawia bowiem zakochanych w nastrój do flirtu przy restauracyjnym stoliku. Z karty dań warto zdecydować się na kilka takich niecodziennych posiłków, które można wspólnie smakować. Trzeba również pamiętać o deserze. Nie jest żadną tajemnicą, że smaczne jedzenie daje podwójną radość, gdy się nim dzielimy. Powinno to więc stanowić maksymę idealnego romantycznego walentynkowego wieczoru w wyjątkowym lokalu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments