UF Games liczy na szybki debiut na NewConnect

Udostępnij

UF Games kończy pracę nad dokumentem informacyjnym i liczy, że w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy uda się jej zadebiutować na NewConnect, poinformował członek zarządu Mateusz Zawadzki.

„Na chwilę obecną ostateczny dokument informacyjny do GPW nie został jeszcze złożony. Czekamy na uwagi do nieformalnego dokumentu, który poprawiamy i jak będzie wszystko gotowe, to wtedy złożymy już oficjalnie ostateczny dokumenty. Myślę, że w ciągu 3-4 miesięcy powinniśmy zadebiutować na NewConnect” – zapowiedział Zawadzki podczas wideokonferencji Investor Day na portalu Strefainwestorów.pl.

W ubiegłym roku spółka podczas publicznej oferty sprzedawała akcje w cenie 6-7 zł za sztukę. „Spółka będzie walczyła, aby wejść z notowaniami na poziomie 12-13 zł za akcję. To by oznaczało wycenę spółki na poziomie około 30 mln zł” – dodał wiceprezes.

Jednocześnie Zawadzki podkreślił, że spółka przeznaczy 100% zysku na dywidendę za ubiegły rok i będzie to około 1 mln zł.

„Docelowo będziemy chcieli 100% zysku rekomendować na wypłatę dywidendy w kolejnych latach. UF Games ma dostatecznie dużo gotówki, aby nie musieć przeprowadzać emisji akcji przy planowanym debiucie. Mamy środki, aby wypłacić 100% dywidendy za ubiegły rok i mamy zabezpieczone finansowanie przyszłych projektów” – podsumował wiceprezes.

UF Games został powołany wspólnie przez Ultimate Games i Forever Entertainment w 2018 r. Przedmiotem działalności spółki jest portowanie gier na konsole oraz ich wydawnictwo.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od lipca 2019 r.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również