UF Games – debiut na NewConnect sporo poniżej oczekiwań

1080
Fotel gamingowy

W poniedziałek, 5 grudnia na parkiecie rynku NewConnect zadebiutowała spółka UF Games. Jest to już 380. spółka notowaną na NewConnect oraz 15, debiut na tym rynku w 2022 roku.

Niestety, jej pierwsza sesja zdecydowanie nie poszła tak, jak wymarzyli sobie akcjonariusze. Na samym otwarciu notowań akcje potaniały o 20,1%, a następnie przecena jeszcze znacząco przybrała na sile.

Rozczarowujący debiut UF Games na NewConnect Prób

Do alternatywnego systemu obrotu trafiły 3 miliony akcji serii A, 300 tysięcy akcji serii B oraz 150 tysięcy akcji serii C spółki UF Games. Kurs odniesienia wynosił 7.26 PLN.

Przygodę z parkietem giełdowym studio gamingowe rozpoczęło od potężnych spadków. Na otwarciu kurs poszedł w dół o 20,1% do 5.80 PLN. Później spadki były jeszcze kontynuowane. Ostatecznie wczorajszą sesję spółka zakończyła na poziomie 4.10 PLN, co oznacza przecenę rzędu 43,5%.

Dziś kurs UF Games się ustabilizował. W tej chwili za akcję spółki trzeba zapłacić dokładnie 4 złote.

O UF Games

UF Games zostało założone w lipcu 2018 roku. Spółka głównie skupia się na działalności wydawniczej w zakresie gier komputerowych na konsole. UF Games skupia się na pozyskiwaniu atrakcyjnych IP rozpoznawalnych na platformach PC, i ich portowanie na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

W latach 2018-2020 spółka zrealizowała kilka portów gier na konsolę Nintendo Switch: Thief Simulator, Hard West, Cooking Simulator, Agony oraz Ultimate Fishing Simulator.

Od 2021 roku spółka weszła także w segment produkcji gier własnych oraz na zlecenie innych podmiotów. Działalność produkcyjna będzie realizowana przez wewnętrzny zespół deweloperski. Ma być rozbudowany do poziomu kilkunastu osób – tak, aby w niedalekiej przyszłości mógł realizować jednocześnie 2-3 projekty rocznie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments