Twórca Terry zostanie aresztowany

Udostępnij

Sąd w Seulu w Korei Południowej wydał nakaz aresztowania Do Kwona i pięciu innych osób, które obecnie przebywają w Singapurze.

Czeka nas aresztowanie twórcy Terry?

Założyciel Terraform Labs, Do Kwon, stoi teraz w obliczu nakazu aresztowania ze strony władz Korei Południowej.

Sąd w Seulu, jak podał Bloomberg, wydał nakaz aresztowania Kwona i pięciu innych osób, które obecnie przebywają w Singapurze. Według prokuratury w Korei Południowej założycielowi Terry mają zostać przedstawione zarzuty łamania prawa dotyczącego rynków kapitałowych.

W maju to, co społeczność Terry najpierw podejrzewała, że ​​jest zwykłym FUD-em, stało się jednym z najbardziej niszczycielskich krachów rynkowych w historii kryptowalut, powodując utratę milionów dolarów inwestorów projektu Terra USD (UST) — teraz przemianowanej na Terra Classic USD (USTC) — i kryptowaluty Terra (LUNA), która również została przemianowana na Terra Luna Classic (LUNC). Stablecoin UST zaczął oddalać się od kursu dolara, z którym był powiązany, spadając w czerwcu do rekordowo niskiego poziomu 0,006 USD.

Oprócz UST, LUNA, która w kwietniu osiągnęły swój szczyt na poziomie 119,18 USD, spadła do ​​najniższego w historii poziomu 0,0000009 USD.

Upadek Terry wpłynął również na różne protokoły zdecentralizowanego finansowania (DeFi), prowadząc do spadku o 80% i więcej w przypadku wielu projektów powiązanych ze stablecoinem.

Kwon przygotowywał się na swój nieciekawy los?

17 sierpnia Kwon zatrudnił prawników z firmy prawniczej z siedzibą w Korei Południowej. Stało się to zaledwie kilka dni po tym, jak powiedział w mediach, że nie usłyszał jeszcze żadnych zarzutów karnych.

Założyciel Terry przerwał swoje medialne milczenie 16 sierpnia, próbując oczyścić swoje imię z różnych zarzutów. Jednak pomimo wysiłków Kwona, członkowie społeczności kryptowalut nadal krytykowali go za upadek projektu, porównując jego sytuację do twórcy Tornado Cash, który został aresztowany za napisanie kodu miksera do miksowania kryptowalut.

Jaki los czeka Kwona i jego współpracowników? Jak na razie nie mamy informacji o jego aresztowaniu (podkreślmy to: wydano tylko nakaz aresztowania), ale jest to z pewnością tylko kwestią czasu. Nie wiemy, jak kara go czeka.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również