CD-Projekt okazał się firmą, która przetarła szlaki polskim producentom gier. Obecnie aż trzy produkcje z naszego kraju znajdują się w TOP 10 najbardziej wyczekiwanych gier na platformie Steam. Chodzi m.in. o „Ghostrunnera” od One More Level.

Jak gry to tylko polskie!

Na liście najbardziej oczekiwanych gier platformy Steam dwa pierwsze miejsca przypadają produkcjom CD Projektu oraz Techlandu. To polskie firmy z rynku gamingoweg. Teraz jednak do pierwszej dziesiątce przebiło się także „Ghostrunner” One More Level.

Gracze oczekują też na różne dzieła PlayWaya, ale te znalazły się już na niższych pozycjach.

Na jakie gry czekają klienci Steam?

Jakie tytuły najbardziej „kręcą” graczy? Niespodzianki początkowo nie będzie. Z pewnością najbardziej oczekiwaną premierą tego roku będzie „Cyberpunk 2077”. Po pierwsze, dlatego, że stoi za nim CD-Projekt, który zasłynął na całym świecie trylogią o Wiedźminie (plus dodatkami do podstawowych gier). Do tego dochodzi fakt, że moment wydania produkcji był już wielokrotnie przesuwany. Powody były różne – z pewnością mógł mieć na to wpływ lockdown, ale też kwestie techniczne.

Teraz, gdy dokonano kolejnego przesunięcia daty premiery, wiadomo, że ta ma się mieć miejsce już za niecałe dwa miesiące. „Finalizujemy (prace – PAP), właśnie zaczęliśmy przygotowania do ostatecznej certyfikacji. Oczywiście będziemy pracować nad grą do samego końca. To olbrzymia gra. Pozostajemy na ścieżce i planujemy wydać grę 19 listopada” – mówił PAP-owi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Sama przedsprzedaż „Cyberpunka 2077” musi cieszyć twórców i inwestorów. Jest ona dużo wyższa, niż w przypadku bestsellerowego „Wiedźmina 3”. To zapewne owoc kampanii promocyjnej, w którą zaangażowano m.in. znanego aktora Keanu Reeves’a (jako gwiazda „Matrixa” pasował jak ulał do produkcji osadzonej w świecie utopijnej przyszłości).

Ponadto klienci Steam czekają na „Dying Light 2” Techlandu. To druga część hitu sprzed pięciu lat, w którego zagrało – jak twierdzi producent – ponad 18 mln osób.

Poza podium, na ósmej pozycji, znalazło się „Ghostrunner”. Premiera tej produkcji ma odbyć się 27 października 2020 roku. Duże zainteresowania grą może wynikać z pewnych podobieństw do „Cyberpunka 2077”. Jej akcja toczy się w cyberpunkowym mieście rządzonym przez tamtejszego dyktatora – Klucznika. Gatunkowo mamy mieć do czynienia z klasyczną rozgrywką FPP (czyli popularną „strzelanką”), w której, by przetrwać, musimy zastrzelić jak największą ilość swoich przeciwników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments