Tinder nie pójdzie w kierunku metaverse

Udostępnij

W sytuacji, gdy zarobki firmy spadają, spółka macierzysta Tindera uważa, że ​​metaverse może nie być jeszcze odpowiednim narzędziem dla jej dalszego rozwoju.

Tinder jednak nie w metaverse?

Randkowy gigant, spółka Match Group, ogłosił kilka zmian w swoim zespole zarządzającym. Do tego doszły rozczarowujące wyniki za drugi kwartał. Dyrektor generalna Tindera, Renate Nyborg, ujawniła, że ​​duże inwestycje firmy w metaverse zostaną teraz zepchnięte na drugi plan.

Pierwsza wyprawa Tindera w świat Web3 i metaverse była już wcześniej zapowiedziana przez dyrektora wykonawczego firmy. Chodziło o ambitny projekt „Tinderverse”, który miał powstać we współpracy z firmą zajmującą się sztuczną inteligencją i rozszerzoną rzeczywistością – Hyperconnect. Jednak CEO Match Group, Bernard Kim, w nowym liście do akcjonariuszy, napisanym w tym tygodniu napisał, że Tinder ma pewne problemy. Aby poprawić ogólną wydajność i szybkość działania aplikacji, dyrektor polecił zespołowi programistów uważną ocenę Web3 i przestrzeni metaverse, aby uzyskać większą przejrzystość w tej kwestii.

– Wierzę, że randki w metaverse są ważne, aby przyciągnąć następne pokolenie użytkowników, a Hyperconnect wprowadza innowacje w tym obszarze. Jednak biorąc pod uwagę niepewność co do ostatecznych konturów metaverse i tego, co zadziała, a co nie, a także bardzo wymagające środowisko operacyjne, poleciłem zespołowi Hyperconnect iterację, ale obecnie nie inwestowanie zbytnio w metaverse – powiedział.

Tinder Coins

Inicjatywa Tinder Coins to kolejna inicjatywa, którą firma planuje zlikwidować. Po raz pierwszy w październiku 2021 r. pojawił się pomysł wirtualnej waluty. Celem było zachęcenie użytkowników do spędzania więcej czasu na przesuwaniu, przewijaniu, a następnie wydawania prawdziwych pieniędzy w aplikacji randkowej w USA.

Waluta w aplikacji była częścią wysiłków, aby stworzyć doświadczenie wykraczające poza tradycyjną metodę „przesuwania w prawo”. Funkcja została następnie uruchomiona w lutym tego roku.

W drugim kwartale firma odnotowała 12-procentowy wzrost całkowitych przychodów rok do roku (skok o 795 mln USD). Jednocześnie odnotowała stratę w wysokości aż 10 mln USD z powodu odpisów związanych z przejęciem Hyperconnect.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również