Telemedycyna odpowiedzią na aktualne problemy służby zdrowia? [VIDEO]

149

Telemedycyna w Polsce zyskuje na znaczeniu. Pandemia koronawirusa spowodowała gwałtowny spadek interakcji społecznych, a jak pokazują statystyki zakażeń pracowników służby zdrowia w Polsce, nawet te konieczne spotkania pomiędzy pacjentami a lekarzem mogą być bardzo niebezpieczne. Czy telemedycyna jest remedium na wszystkie problemy związane z bezpośrednim kontaktem z potencjalnie zakażonymi pacjentami? W czym zastąpi wizytę w lekarskim gabinecie? Rozmawiamy o tym z prezesem HIGO, Łukaszem Krasnopolskim.

Po co chodzić do lekarza?

Po co chodzić do lekarza? Przecież po drodze czeka nas kolejka w rejestracji, a potem kolejna do samego gabinetu. W rezultacie wizyta w aptece, a tam… no właśnie… kolejka.

Może więc ciekawą alternatywą i przyszłością rynku jest telemedycyna. Ta zaś – jak sugeruje nasz gość – istnieje faktycznie od dawna, bowiem każdy z nas korzystał przecież z porady medycznej udzielanej przez telefon. Dziś do tego doszła nowoczesna technologia, która rewolucjonizuje rynek medyczny.

Telemedycyna sprawdza się jednak wtedy, gdy chcemy się tylko skonsultować, czy w ogóle iść do lekarza. Dziś ponoć 20-30 proc. (w zależności od badań) wizyt u lekarza jest… niepotrzebna. Dlatego warto odsiać przez sito osoby, które myślą, że muszą iść do specjalisty, podczas gdy… jest zgoła inaczej.

O większej liczbie niuansów z rynku telemedycyny opowiedział nam nasz gość:

HIGO

„Wyglądam jak niewielkie urządzenie, ale w głębi duszy jestem nowoczesnym system telemedycznym. Mając mnie, nie musisz iść do lekarza, żeby do niego… pójść.

Teraz spokojnie i komfortowo przeprowadzisz badania w domu, a wyniki wyślesz specjaliście, który postawi diagnozę.

Jeśli mnie masz, niepotrzebna Ci wizyta lekarska – ani w gabinecie, ani w domu. Diagnozę dostajesz na swój smartfon”

– klientom przedstawia się HIGO. Więcej na temat firmy i jej innowacyjnych rozwiązań przeczytacie tutaj.

„Platforma lekarza jest zaprojektowana i przetestowana w taki sposób, by optymalizować czas lekarza potrzebny na analizę danych i postawienie właściwej diagnozy.

Platforma lekarza występuje jako autorskie narzędzie Higo dostępne dla lekarzy, jak również może zostać dowolnie zaimplementowane w dostępne na rynku systemy medyczne”

– dodaje firma.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments