Tanie wakacje w Polsce. Gdzie się wybrać?

1022
wakacje

wakacjeMorze, góry, Mazury czy Podlasie – jaki kierunek wybrać na niskobudżetowe wakacje? W artykule podpowiadamy, gdzie wybrać się na weekend lub na kilka dni. Zobacz dwa atrakcyjne i nieoczywiste miejsca na urlop! Przedstawiamy propozycje dla singli, rodzin z dziećmi i par.

Tanie wakacje – czy to możliwe?

Wakacje wcale nie muszą oznaczać dalekich podróży, wybitnie kosztownych wyjazdów i długich przygotowań. Na letni odpoczynek można wybrać się nawet spontanicznie, zabierając ze sobą jedną walizkę lub plecak. Podpowiemy, jak wyjechać za mniej niż 1000 zł na kilkudniowy urlop w Polsce.  Wskazujemy dwa kierunki z listą atrakcji i możliwościami noclegu.

Gdzie wybrać się na tanie wakacje? Dolina Liwca!

Rzeka Liwiec jest lewym dopływem Bugu, stanowi południową granicę historycznego Podlasia. Ta licząca około 140 km długości rzeka płynie przez województwo mazowieckie. Nazwa Liwiec pochodzi od wierzby iwy, która kiedyś  brzmiała – lwiec. Rzeka ta jest utożsamiana z podwarszawskim wypoczynkiem. We wsiach, które są zlokalizowane wzdłuż rzeki, powstało wiele willi i domów letniskowych.  Najbardziej popularne wsie to Urle, Kamieńczyk, Puste Łąki i Barchów.

Dlaczego warto się tam wybrać? Okolica jest idealna na wypoczynek z dziećmi. Rzeka jest dość płytka i bezpieczna, więc ciepłe dni można spędzać nad wodą. Popularne są tutaj spływy kajakowe, które można zarezerwować na 5, 10 i 15 km. Cena za 1 kajak w 2021 r. wynosi około 80 zł.

W okolicy nie ma zbyt wielu hoteli pensjonatów. Jedyny hotel znajduje się w Łochowie – Pałac i Folwark Łochów. Można jednak poszukać domów na wynajem. W serwisach ogłoszeniowych znajdziemy sporo propozycji. Ceny kształtują się od około 200 zł za dobę za cały dom. Można zatem wybrać się na kilka dni z grupą przyjaciół lub z rodziną. Dolina Liwca to piękne, zielone tereny. Dostępnych jest kilka oznaczonych szlaków turystycznych, można wybrać się długie spacery lub przejażdżki rowerami. W okolicy są również pomniki historyczne i muzea.

Kierunek: Góry Stołowe!

Fani pieszych wędrówek mogą wybrać się w przepiękne tereny Kłodzka. Góry Stołowe podobno uzależniają. Z pewnością fascynują, bo w Polsce nie ma drugiego takiego miejsca. To mieszanka lasów, w których wyrastają potężne skały, z przepięknymi panoramami gór. Imponujące są Błędne Skały i najwyższy szczyt pasma – Szczeliniec Wielki. Będąc w okolicy, warto odwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią.

Na terenie Narodowego Parku Gór Stołowych znajduje się ponad 100 km szlaków. Z powodzeniem dadzą sobie na nich radę nawet początkujące w trekkingu osoby.

Gdzie są Góry Stołowe? Są zlokalizowane w województwie dolnośląskim, niedaleko Kłodzka. Z Wrocławia można dojechać tam w niecałe 2 godziny. Noclegów warto szukać w Karłowie i Radkowie. W okolicy jest dość dużo hoteli, domków i agroturystyki. Ceny za nocleg kształtują się od około 40 zł za osobę za dobę.

Ile kosztują wakacje w Polsce?

Wakacje w Polsce kosztują od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych za tydzień. Ceny uzależnione są od kosztów podróży, noclegu i atrakcji. Planując niskobudżetowe wakacje, warto szukać miejsc, które same w sobie dają możliwości do odpoczynku. Urlop wcale nie musi oznaczać wydawania wszystkich oszczędności. Warto mądrze podchodzić do kosztów wyjazdów i dostosować go do swoich możliwości finansowych. Jeśli natomiast szukasz opcji finansowania wakacji poprzez pożyczki pozabankowe, sprawdź dokładnie wszystkie ich warunki na stronie https://www.provident.pl/pozyczka-pozabankowa-przez-internet. Warto pożyczać ze sprawdzonych firm i instytucji, które od lat istnieją na rynku. Zanim podpiszesz umowę, upewnij się, że dana firma znajduje się na stronie KNF-u w rejestrze legalnie działających firm pożyczkowych. Tak, żeby pożyczka pozabankowa na wakacje nie okazała się strzałem w kolano, a mądrą, przemyślaną inwestycją.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments