Szkolenia online dla firm – jakie przynoszą korzyści?

Udostępnij

Pandemia COVID-19 oraz wojna w Ukrainie pokazały, jak szybko może się zmienić otaczająca rzeczywistość. Dziś sukces osiągają firmy, które szybko dostosowują się do niepewnego i szybko zmieniającego się świata. To organizacje, które inwestują w rozwój swoich pracowników, są zwinne i elastyczne w swoich działaniach. Jak szkolić pracowników, którzy pracują w różnych trybach i miejscach w Polsce? Skuteczne może się okazać korzystanie z platform e-learningowych.

Dolineo szkolenia elearningoweKodak, Nokia czy Blockbuster to jedne z najbardziej znanych firm, które przez lata osiągały sukcesy, ale przegrały z rozwijającą się technologią. Giganci wierzyli, że zawsze będą numerem jeden w swoich branżach. Lekceważyli więc konkurencję i zmiany zachodzące na świecie. Trudniej zignorować sygnały ostrzegawcze, gdy kadra na bieżąco rozwija swoje umiejętności i kompetencje. Wiedza i inspiracje ze szkoleń mogą być impulsem do stworzenia nowych produktów, zoptymalizowania procesów czy zmiany strategii marketingowej.

Duże i małe zmiany

Zmiany, do których współcześnie muszą się dostosowywać firmy to nie zawsze tak głośne wydarzenia, jak pandemia COVID-19 czy wojna w Ukrainie. To także zmiany zachowań konsumenckich, wzrost popularności niektórych mediów społecznościowych (np. wciąż rosnący w siłę TikTok) czy wartości wyznawane przez nowe pokolenia wchodzące w dorosłość. Zupełnie inne przekonania i potrzeby mają boomerzy, a inne millenialsi. Wszystkie te zmiany, które dzieją się na naszych oczach, warto mieć w głowie, tworząc strategię przedsiębiorstwa.

Inwestowanie w rozwój kompetencji swoich pracowników to wręcz konieczność. Zmniejsza to rotację pracowników (zatrudnieni mają poczucie, że pracodawca o nich dba, mają możliwość rozwoju), a jednocześnie buduje przewagę konkurencyjną. Jak to zrobić w zespołach o rozproszonej strukturze i różnych trybach pracy? Firmy mające swoje oddziały w kilku miastach bądź takie, w których zespół pracuje zdalnie bądź hybrydowo, nie muszą rezygnować z podnoszenia kompetencji swoich pracowników. Skuteczne mogą się okazać szkolenia online.

Niskie koszty i efektywność

Szkolenia e-learningowe prowadzone w trybie online mają wiele korzyści. To przede wszystkim niski koszt. Organizując stacjonarne szkolenia, trzeba przeznaczyć środki na bilety lotnicze lub kolejowe, vouchery na taksówki, wynajęcie sali szkoleniowej, wynagrodzenie prowadzących, organizację cateringu, noclegi uczestników, przygotowanie materiałów szkoleniowych i wiele innych. Stawiając na e-learning, można znacząco obniżyć wydatki przeznaczone na rozwój pracowników.

Zdalne kursy to duża wygoda dla uczestników. Nie muszą oni tracić czasu na dojazd na miejsce spotkania. Możliwość uczestniczenia w szkoleniu w dowolnym miejscu i porze to kolejna duża wartość dla pracowników, ale też dla organizacji – unikamy sytuacji, w której np. cały duży dział jest przez kilka godzin zupełnie wyłączony z wykonywania obowiązków służbowych, ze względu na uczestnictwo w szkoleniu stacjonarnym. Pracownicy bez problemu mogą dostosować termin realizacji e-szkolenia do swojego kalendarza i trybu pracy – w końcu jedni są najbardziej efektywni o poranku, inni najlepsze efekty osiągają po południu. W dowolnym momencie mogą także wrócić do wybranych treści, aby zrozumieć je jeszcze lepiej. Pracownik może cały proces odbyć we własnym tempie, bez konieczności oglądania się na innych uczestników. Dzięki temu nauka jest jeszcze bardziej efektywna.

Zarządzanie rozwojem w jednym miejscu

Dużym ułatwieniem dla pracowników będzie zebranie wszystkich szkoleń w jednym miejscu. Takie rozwiązanie oferuje Dolineo. To platforma e-learningowa dla firm z katalogiem ponad 170 gotowych szkoleń. Znajdują się tu kursy z kilku obszarów: RODO i bezpieczeństwo, rozwój osobisty, obsługa klienta, sprzedaż, zarządzanie oraz planowanie pracy. Zakres tematyczny jest na tyle szeroki, że przedsiębiorcy z każdej branży znajdą tu wiele rozwiązań idealnych dla swoich pracowników.

Możliwość dzielenia się wewnętrzną wiedzą – Intuicyjne kreatory

Dodatkowo managerowie mają możliwość m.in. stworzenia własnych szkoleń czy ścieżek rozwojowych. Dzięki intuicyjnej platformie Dolineo to proste i intuicyjne zadanie. System posiada wbudowane kreatory: ścieżek, szkoleń, testów oraz ankiet wraz z pakietem gotowych szablonów przygotowanych przez metodyków. Platforma umożliwia również dzielenie się wewnętrzną wiedzą w formie udostępniania różnego typu plików (m.in. wideo, PDF czy Word). Każde szkolenie może kończyć się testem wiedzy. Dzięki rozbudowanemu modułowi raportów, śledzić postępy i wyniki poszczególnych pracowników. Dolineo posiada również wbudowany katalog powiadomień mailowych oraz systemowych, dzięki czemu można np. przypominać poszczególnym osobom o zbliżającym się terminie realizacji poszczególnych obiektów szkoleniowych bądź poinformować o przypisaniu danemu pracownikowi nowej ankiety, ścieżki czy testu.

Warto pamiętać, że poszczególne materiały można udostępnić wszystkim pracownikom (np. dotyczące BHP czy RODO), a inne pracownikom wybranego działu czy pojedynczym osobom

O wszystko zadbają eksperci

Po wykupieniu abonamentu dla swojej organizacji, zyskuje się dostęp do wszystkich funkcjonalności platformy. Nie trzeba się martwić o aktualność przepisów prawnych w dostępnych szkoleniach, bezpieczeństwo danych czy problemy techniczne, bo nad tym wszystkim czuwają eksperci Dolineo.

Warto skorzystać z bezpłatnego, 14-dniowego okresu próbnego, aby poznać wszystkie możliwości systemu.

Najnowsze

Zobacz również